دانشگاه آزاد کرج رتبه نخست مسابقات آپ سبز کشور را کسب کرد

نرم‌افزار طراحی شده دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، رتبه نخست رقابت‌های آپ سبز بهینه‌سازی انرژی کشور را به خود اختصاص داد.

دانشگاه آزاد کرج رتبه نخست مسابقات آپ سبز کشور را کسب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز،‌ تیم KSME این دانشگاه در مسابقات اپلیکیشن سبز، بهینه‌سازی انرژی (اپ سبا) که به همت پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه شریف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد توانست رتبه اول کشور را به دست آورد و دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی امیر کبیر به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

این مسابقات به تازگی با محورهای، صرفه‌جویی انرژی، صرفه‌جویی آب، آب و انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، خانه‌های هوشمند با محوریت انرژی و محیط زیست، شهر هوشمند با محوریت انرژی و محیط زیست، کنترل ترافیک، فناوری‌های جدید با در نظر گرفتن شاخص‌های انرژی و محیط زیست، آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی خاک و با هدف ترویج فرهنگ بهینه‌سازی و ارتقای دانش آن با استفاده از بسته‌های الکترونیک به خصوص اپلیکیشن‌های تلفن همراه برگزار شد.

مسابقه آپ سبز، بهینه سازی انرژی، اولین مسابقه‌ای است که با محوریت انرژی و محیط زیست به مدت 2 روز در کشور برگزار شد و در این مسابقه 10 تیم سازنده اپلیکیشن به رقابت با یکدیگر پرداختند.

اعضای تیم واحد کرج را رامین لطفی، میلاد سخنگو، آرش مدرس و محمد دیناروند تشکیل دادند که به همراهی استاد راهنما مهندس امین نیک الهام عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی مکانیک واحد کرج در این مسابقه حضور یافتند.

زهره محمدی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد کرج گفت: مشاور نام برنامه‌ای بوده که توسط تیم KSME واحد کرج طراحی و اجرا شده و هدف این برنامه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های مسکونی است.

وی افزود: این برنامه با استفاده از قواعد تهویه مطبوع و استاندارد جهانی ASHRAE توانایی محاسبه بار حرارتی و برودتی مورد نیاز را دارا است.

محمدی با ذکر این نکته که این برنامه قابلیت اتصال به مراکز فروش محصولات را نیز دارد، ادامه داد: مشاور پس از دریافت اطلاعات ساختمان نظیر موقعیت جغرافیایی به صورت شهر و تعداد افراد ساکن در محل و نوع ساختمان وارد مرحله بعدی دریافت اطلاعات همچون اطلاعات دیوارهای خارجی، داخلی، سقف و کف، نوع عایق بندی، درب و پنجره محاسبات لازم را انجام داده و در پایان پکیج مناسب بر حسب رده بندی انرژی را به کاربر خود ارائه می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب