از آغاز سال تحصیلی این کار مهم را انجام دهید

از همین ابتدای سال تحصیلی، کار درست و اصلی را انجام دهید. مطالعه‌ی درس‌هایی که معلم تدریس می‌کند در همان روز، باعث صرفه‌جویی در وقت و یادگیری بهتر مطالب می‌شود و در پیشرفت درسی بسیار مؤثر است.

از آغاز سال تحصیلی این کار مهم را انجام دهید

از همین ابتدای سال تحصیلی، کار درست و اصلی را انجام دهید. مطالعه‌ی درس‌هایی که معلم تدریس می‌کند در همان روز، باعث صرفه‌جویی در وقت و یادگیری بهتر مطالب می‌شود و در پیشرفت درسی بسیار مؤثر است. ابتدا در کلاس درس با دقت به معلم گوش دهید. یادداشت‌برداری و نکته‌برادری به خوب گوش دادن کمک می‌کند؛ سپس در همان روز، درس را مطالعه کرده و چند مثال و تمرین برای آن حل کنید. در این مرحله  می‌توانید از جزوه‌ی معلم و کتاب درسی‌تان استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است مقداری از مطالب را فراموش کنید و درنتیجه هنگام خواندن آن درس در روزهای آینده، یادگیری‌تان کاهش می‌یابد و به صورت ناقص انجام می‌شود و باید زمان بیش‌تری برای آن درس صرف کنید. خواندن درس هر روز در همان روز مثل آن است که یک اهرم نیرومند ولی نامرئی زیر بازوی یک وزنه‌بردار قرار داده شود تا از افتادن وزنه جلوگیری کند و حتی آن را بالا ببرد. چنین روشی مانند همان اهرم، از نزولی شدن منحنی فراموشی شما در مورد درس آن روز جلوگیری می‌کند و با سوق دادن آن به بالا ماندگار‌ی‌اش را در حافظه‌‌ی شما تثبیت می‌کند. اگر در نوبت‌های بعدی (24 ساعت بعد، یک هفته بعد و یک ماه بعد) نیز مرورهایی بسیار مختصر (طبق برنامه) داشته باشید، مفاهیم آن درس برای مدتی بسیار طولانی در حافظه‌ی بلندمدت شما ماندگار می‌شوند.

یکی دو هفته این روش را آزمایش کنید و مطمئن باشید اگر رمز موفقیتی به شکل یک عدد وجود داشت، باز هم خواندن درس هر روز در همان روز از یاد گرفتن آن عدد آسان‌تر بود. پس سعی کنید درس هر روز را در همان روز بخوانید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب