دوراهی

واقعاً بهترین راه کدام است؟ کدام مسیر پیروزی را برای‌مان دست‌یافتنی‌تر می‌سازد؟

دوراهی

توصیه می‌شود که با آغاز ماه مهربان، درس هر روز را در همان روز مرور و تمرین کنید. در این زمینه دو مسیر پیش روی دانش‌آموزان قرار می‌گیرد؛ مسیری که دانش‌آموزان پیرو آن، به قدرت حافظه‌ی خود اعتماد دارند و تصور می‌کنند چون در مدرسه درس را کامل متوجه شده‌اند امکان ندارد آن را فراموش کنند؛ به همین دلیل از تمرین و دوره کردن آن درس خود را معاف می‌دارند و این کار را بیهوده می‌دانند. مسیر دوم، مسیری است که  دانش‌آموزان، درس همان روز را برای خود تکرار می‌کنند.

واقعاً بهترین راه کدام است؟ کدام مسیر پیروزی را برای‌مان دست‌یافتنی‌تر می‌سازد؟

تفاوت بین این دو مسیر، یعنی درس هر روز را همان روز خواندن با درس هر روز را در روزهای آتی مطالعه کردن، در بلندمدت معلوم می‌شود. دانش‌آموزانی که درس همان روز را دوره و تمرین می‌کنند، به علت این‌که آن مبحث از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به حافظه‌ی بلندمدت انتقال می‌یابد احتمال فراموش کردن آن درس را به حداقل می‌رسانند. از آن‌جا که شما پس از مدرسه، درس را مطالعه می‌کنید و ذهنتان به‌تازگی آن را فراگرفته است، سرعت مطالعه‌تان بیش‌تر است؛ درنتیجه زمان کم‌تری را به مطالعه اختصاص می‌دهید. این خود باعث نشاط‌بخش بودن مطالعه می‌شود. اواسط سال تحصیلی همین کار ساده باعث می‌شود دانش‌آموزان پیرو این مسیر، از نظر درسی پیشرفت زیادی داشته باشند و برای امتحانات میان‌ترم نیازی به دوره و مرور خط به خط کتاب درسی را نداشته باشند؛ زیرا مطالب به مرور زمان به حافظه‌ی بلندمدت آن‌ها منتقل شده است و می‌توانند با یک مرور گذرا و ساده، خود را برای امتحانات آماده کنند.

شما را دعوت می‌کنم به تفکر و سپس انتخاب. با خود بیندیشید کدام مسیر موفقیت بیش‌تری را برای‌تان به ارمغان خواهد آورد؟ کدام مسیر نشاط مطالعاتی بیش‌تری به شما هدیه خواهد داد؟ 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت دوم
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی