مجوز عبور با خنده

یک شرکت سوئدی موفق به طراحی و ساخت خودروهای خودرانی شده که برای تعامل با عابران پیاده به آنها لبخند زده و اجازه عبور از خیابان را به آنها می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، افزایش استفاده از خودروهای خودران در شهرهای پر جمعیت، سبب کاهش ترافیک و همچنین ایمن‌تر شدن جاده‌ها می‌شود اما با این حال هنوز نحوه دقیق تعامل این خودروها با عابران پیاده به وضوح مشخص نیست.
به گفته تیم سازنده این خودروها در شرکت  Semcon، از هر 10 عابر پیاده، 8 نفر از آنها به هنگام عبور از خیابان‌ها و جاده‌های شلوغ با رانندگان خودروها ارتباط چشمی برقرار کرده و از تصمیم راننده برای حرکت یا توقف مطلع می‌شوند اما مشکل زمانی آغاز می‌شود که خودرو فاقد راننده باشد و عابران پیاده درکی از عملکرد و تصمیم آن نداشته باشند.

متخصصان شرکت Semcon برای برطرف کردن این مشکل دست به ساخت خودروهایی زدند که دارای یک پنجره مشبک، حسگرهای پیشرفته، دوربین ردیاب پیشرفته و حسگرهای لیزری در قسمت جلوی خودرو هستند و از این طریق با عابران پیاده ارتباط برقرار می‌کنند.

حسگرهای تعبیه شده در پنجره جلوی این خودروها توانایی ردیابی حرکت سر عابران پیاده را داشته و می‌توانند از این طریق تصمیمات این عابران را درک کنند.

بر روی این پنجره‌ مشبک نوار نورانی وجود دارد که به هنگام توقف و اجازه عبور به عابران، به شکل لبخند در می‌آید.


هنگامیکه این خودروها به عابران لبخند نمی‌زنند، سیستم یک خط صاف را نشان می‌دهد و این بدان معنی است که عابران در آن زمان اجازه عبور ندارند.

 در تصاویر منتشر شده از این خودروها، این پنجره‌های مذکور بر روی خودرو مزدا 6 نصب شده‌ اما هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این خودروها و عملکرد دقیق آنها منتشر نشده است.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب