5 آزمایشگاه دانشکده علوم و فنون دریایی در دانشگاه هرمزگان

پنج آزمایشگاه بخش دوم دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان با اعبتاری بالغ بر 850 میلیون ریال با حضور دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

5 آزمایشگاه دانشکده علوم و فنون دریایی در دانشگاه هرمزگان

پنج آزمایشگاه بخش دوم دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان با اعبتاری بالغ بر 850 میلیون ریال با حضور دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

‌به گزارش ایسنا،‌ این پنج آزمایشگاه شامل ماهی شناسی و تشریح آبزیان، بوم شناسی آبزیان، جانور شناسی و فیزیولوژی آبزیان زیست شناسی دریا و شبیه سازی عددی علوم جوی و اقیانوس شناسی است.

مجموع مساحت این آزمایشگاه‌ها برابر با دو هزار و 500 متر مربع است و این آزمایشگاه‌ها در گروه‌های زیست شناسی دریا، شیلات و علوم زیستی‌، جوی و اقیانوس شناسی مورد استفاده دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های استان قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، آزمایشگاه‌ها وسایل دیگری مانند دستگاه ICP نیز برای آزمایشگاه مرکزی تهیه شده که در شناسایی عناصر فلزی کاربرد دارد و دستگاه‌های HPLC و GC-MS نیز که برای شناسایی ترکیبهای طبیعی و فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز برای دانشگاه تهیه شده است.

دانشگاه هرمزگان به استناد مصوبه 10 مهر سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی و با مجوز راه اندازی 6 رشته آموزشی در مقطع کارشناسی (مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، دبیری ریاضی، دبیری فیزیک، دبیری ادبیات فارسی) در دهه فجر سال 1370 تاسیس و با انتقال آموزشکده فنی هرمزگان (وابسته به دانشگاه شیراز) در سال 1371 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

درحال حاضر ‌دانشگاه با داشتن نزدیک به شش هزار دانشجوی دختر و پسر در مقاطع تحصیلی مختلف (40 رشته محل کارشناسی، 71 رشته محل کارشناسی ارشد و 32 رشته محل در مقطع دکترا) مشغول به فعالیت است.

هرم دانشجویی دانشگاه در حال حاضر به صورت 72 درصد دانشجوی کارشناسی، 25 درصد دانشجوی کارشناسی ارشد و سه درصد دانشجوی دکتری است.

ساختار تشکیلاتی عملیاتی شده مصوب دانشگاه دارای پنج حوزه معاونت (معاونت طرح و توسعه، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، معاونت پژوهشی و فناوری، معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی)، پنج دانشکده (دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم و فنون دریایی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی)، مجتمع آموزشی عالی میناب و سه پژوهشکده (پژوهشکده مطالعات و تحقیقات هرمز، پژوهشکده بیابانهای ساحلی، پژوهشکده منطقه‌ای جنگل‌های حرا) است.

مجموعه حوزه‌های در حال استفاده دانشگاه در زیربنایی افزون بر 55 هزار متر مربع (اداری 6 هزار متر مربع، خوابگاهی20 هزار متر مربع، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی 29 هزار مترمربع) مشغول به فعالیت است.

در حال حاضر 210 عضو هیات علمی در دانشگاه هرمزگان مشغول انجام امور آموزشی و پژوهشی هستند که هرم هیات علمی دانشگاه در حال حاضر مشتمل بر 13 عضو هیات علمی در مرتبه دانشیار ، 128 استادیار و 69 مربی است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب