افتتاح مرکز فرهنگ ایران و زبان فارسی دانشگاه آزاد در مسکو

مرکز فرهنگ ایران و زبان فارسی دانشگاه آزاد اسلامی در روسیه افتتاح شد.

افتتاح مرکز فرهنگ ایران و زبان فارسی دانشگاه آزاد در مسکو

مرکز فرهنگ ایران و زبان فارسی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، رئیس کتابخانه ملی، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی، مسئولین دانشگاه سینرژی روسیه، مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و مسئولین دفتر دانشگاه آزاداسلامی در روسیه افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه، دانشگاه آزاد اسلامی را پیشرو در توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی دانست و زبان فارسی را جزو زبان‌های مهمی دانست که سابقه‌ای طولانی در گسترش تعاملات بین اقوام مختلف دارد.

وی در ادامه آمادگی دانشگاه آزاداسلامی را برای راه اندازی مرکز آموزش زبان روسی در ایران اعلام کرد.

در ادامه دکتر سنایی سفیر تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به این‌گونه فعالیت‌ها ضروری دانست و همکاری دو کشور ایران و روسیه را استراتژیک عنوان کرد.

در پایان دکتر صالحی امیری رئیس کتابخانه ملی راه‌اندازی این مرکز فرهنگی و آموزشی در کشور روسیه را بسیار مفید ارزیابی کرد و مرکز مطالعات ایران شناسی در کشور روسیه را بسیار قدیمی دانست و گفت: با توجه به توافقاتی که انجام خواهد شد جشن 200 سالگی مرکز یاد شده را در کشور روسیه برگزار خواهیم کرد.

مرکز فرهنگ ایران و زبان فارسی که با حمایت دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در مسکو، اداره کل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی و واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دانشگاه سینرژی راه اندازی و تجهیز شده است فعالیت خود را بطور رسمی در سه سطح ابتدایی، پیشرفته و زبان تخصصی فارسی برای تجار و بازرگانان روس شروع خواهد کرد. همچنین دکتر واشقانی در حاشیه برگزاری اجلاس پارک‌های علم و فناوری و قرارداد با پارک علم و فناوری اسکولکوا روسیه در مراسم افتتاح مرکز فرهنگ و ادبیات فارسی شرکت کرد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب