نخستین شمع هوشمند دنیا ساخته شد

بله؛ درست شنیدید! شمع هوشمند هم ساخته شد. این شمع جدید که LuDela نام دارد محصول دیگری است که به لیست بلند بالای دستگاه‌های هوشمندی اضافه می‌شود که شاید هیچ‌کسی در خواست آن را نداده بود

نخستین شمع هوشمند دنیا ساخته شد

بله؛ درست شنیدید! شمع‌ هوشمند هم ساخته شد. این شمع جدید که LuDela نام دارد محصول دیگری است که به لیست بلند بالای دستگاه‌های هوشمندی اضافه می‌شود که شاید هیچ‌کسی در خواست آن‌ را نداده بود شاید یکی از دلایل ساخت چنین چیزی؛ زیاد شدن فروشگاه‌هایی باشد که فقط به فروش شمع مشغول هستند. پس احتمالا ساخته شدن شمع هوشمند باعث جلب رضایت و خوشحالی کسانی باشد که در این صنف در حال کار هستند.

سازندگان LuDela نام فناوری که برای ساخت این شمع به‌کار گرفته شده را وای‌فایر (Wi-Fire) نامیده‌اند. شاید این همان وای‌فای است اما با یک نام جدید. این شمع از طریق اسمارت‌فون قابل دسترسی است و می‌توان به آن وصل شد و کنترلش کرد. سیستمی که برای این شمع استفاده شده با چیزی که در سیستم روشنایی Hue Smart فیلیپس دیده شده فرق می‌کند. سازندگان LuDela به‌جای این‌که با استفاده از LEDهای چشمک‌زن چیزی مانند شمع را شبیه‌سازی کنند؛ از آتش واقعی استفاده کرده‌اند تا حس واقعی و حقیقی را به مصرف‌کننده انتقال دهند. در داخل پوسته بزرگ‌تر شمع موم‌های کوچک‌تر تعبیه شده که با یک شعله واقعی می‌سوزد. این ویژگی از راه دور قابل مشتعل شدن و خاموش شدن است.

در کنار این شمع یک اپلیکیشن رایگان هم طراحی و ساخته شده که کاربر با استفاده از آن قادر است تا همه یا بخشی از شمع‌های اطراف خانه را بدون این‌که از روی مبل بلند شود؛ روشن کند. هر شمع به‌صورت جداگانه باتری دارد و هیچ سیمی در داخل آن‌ها استفاده نشده است. باتوجه به این‌که باتری فقط برای روشن کردن و ایجاد شعله در شمع استفاده می‌شود زمان زیادی طول می‌کشد تا باتری‌ها نیاز به شارژ دوباره داشته باشند. این کار هم از طریق اپی که روی موبایل نصب است انجام می‌شود و هر شمعی که نیاز به شارژ داشته باشد؛ روی موبایل به کاربر اطلاع داده می‌شود.

نخستین شمع هوشمند دنیا ساخته شد


برخلاف شمع‌هایی که تا به‌حال وجود داشته هم روشن کردن LuDela ساده‌تر است و هم این‌که احتیاج به پیدا کردن کبریت یا فندک برای روشن کردن آن نیست. علاوه بر آن‌ها؛ احتمالا همه ما در اطراف خود دوست و آشنایی داریم که از روشن گذاشتن شمع در خانه و خطراتی که ممکن است شعله آن ایجاد کند؛ ترس و واهمه دارند. به‌همین منظور؛ سنسورهای مجاورتی در این محصول به‌کار رفته که با نزدیک شدن بیش از اندازه افراد یا حیوانات خانگی به شمعی که شعله آن روشن است؛ فعال شده و به کاربر هشدار می‌دهد. همین مسئله برای افتادن تصادفی LuDela در حالی‌که روشن است؛ نیز تکرار می‌شود. 

خانم‌های خانه همیشه از شمع‌ها خاطرات بدی دارند؛ وقتی شمع آب می‌شود و قطرات موم روی فرش؛ موکت یا پارچه می‌افتد؛ آن را آب می‌کند اما LuDela طوری ساخته شده که هیچ نگرانی از این بابت ندارد.

اما نکته منفی این شمع می‌تواند قیمت بالای آن باشد. تا به‌امروز شمع‌هایی که می‌خریدیم قیمت چندانی نداشته‌اند اما اگر دوست دارید LuDela داشته باشید باید 99 دلار پرداخت کنید. البته برای تهیه آن باید تا سال آینده صبر کنید؛ چون اعلام شده که باید تا اوایل 2017 میلادی برای ورود این شمع به بازار صبر کنیم. 

نخستین شمع هوشمند دنیا ساخته شد


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب