استارت برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی زده شد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: استارت برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور تقریبا از اوایل مهرماه زده می‌شود.

استارت برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی زده شد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: استارت برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های خارج از کشور تقریبا از اوایل مهرماه زده می شود.

حسین سالار آملی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اینکه طی سال تحصیلی گذشته کدام دانشگاه ها بیشترین پروژه مشترک را با دانشگاه های خارجی تعریف کرده اند، گفت: سال گذشته ۱۴۰ پروژه مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور تعریف شد که دانشگاه تهران، پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و علوم پایه زنجان به ترتیب بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: پس از این دانشگاه ها، مابقی دانشگاه های کشور نیز پروژه های مشترکی با دانشگاه های خارجی تعریف کرده اند، برخی از این کشورها در حد کشورهای آسیایی بودند و برخی نیز در حد اروپا، روسیه و چین قرار داشتند این پروژه ها تا حدی نیز پیش رفته است.  

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل درباره برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور نیز گفت: استارت دوره های مشترک با دانشگاه های خارج از کشور تقریبا از اوایل مهرماه زده می شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بزرگترین دوره مشترک مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. این دانشگاه با دانشگاه دلف هلند در رابطه با مدیریت انرژی یک دوره دکتری مشترک دارد و همچنین دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه سئول در کره جنوبی یک دوره مهندسی فرهنگی را برگزار می کند.

سالار آملی تاکید کرد: دانشگاه ها به ترتیب از اوایل مهر ماه دراین زمینه پیش خواهند رفت.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب