احداث یک ورزشگاه دانش آموزی به نام ˝کیمیا علیزاده˝

وزیرآموزش و پرورش از احداث یک ورزشگاه دانش آموزی به نام ˝کیمیا علیزاده˝ دراستان البرز خبرداد.

احداث یک ورزشگاه دانش آموزی به نام ˝کیمیا علیزاده˝

وزیرآموزش و پرورش از احداث یك ورزشگاه دانش آموزی به نام ˝كیمیا علیزاده˝ دراستان البرز خبرداد.

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا ، علی اصغر فانی در شورای آموزش و پرورش استان البرز كه با حضور استاندار البرز در مجتمع رفاهی فرهنگیان ناحیه 4 استان البرز برگزارشد با تبریك آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس اظهار كرد : سال تحصیلی 96-95 در حالی آغاز می شود كه 200 هزار دانش آموز به مجموعه دانش آموزان كشور اضافه شده است كه سهم دانش آموزان پایه اول ابتدایی از این رشد 25 هزار نفر است .

 

وی با بیان اینكه پروژه مهر برنامه ای است كه ستاد آموزش و پرورش و استان ها از هشت ماه پیش آغاز كرده اند تصریح كرد : مرحله نهایی آن بازگشایی مطلوب و بانشاط مدارس در اول مهر است كه ستاد آموزش و پرورش با اعزام بازرسین خود ارزیابی دقیقی را از این شرایط در استان ها خواهند داشت .

 

وزیرآموزش و پرورش از چاپ و توزیع 134 میلیون جلد كتاب درسی در بین دانش آموزان سراسر كشور خبرداد و افزود :كار آماده سازی این تعداد كتاب درسی برای بیش از 13 میلیون 700 هزار دانش آموز بسیار سخت است و هم اكنون تعدادی از كتاب های درسی سال تحصیلی 97-96 آماده شده است و بقیه آنها نیز در حال چاپ است.

 

وی از اضافه شدن 5500 كلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی آموزش و پرورش در سال جدید خبر داد و افزود : از این تعداد 30 درصد آن با حمایت خیرین ساخته شده است .

 

فانی با بیان اینكه بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید تقریبا دو برابر شده است گفت: این افزایش بودجه در كنار تمام مشكلات دولت نشان می دهد آموزش و پرورش همواره دغدغه اول كشور بوده است و آموزش و پرورش همچنان نیاز به حمایت های دولت و نهادهای مختلف دارد.

 

عضو كابینه تدبیر و امید توسعه مشاركت ها را یكی از سیاست های جدی آموزش و پرورش دولت یازدهم عنوان كرد و افزود : همه باید نسبت به آموزش و پرورش حساس باشند و تا زمانی كه آموزش و پرورش به یك دغدغه همگانی تبدیل نشود ، مشكلات آن پا برجا خواهد بود .

 

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد : همكاری فعال نهادهای غیردولتی و دولتی دربازگشایی مدارس و حضور در جشن شكوفه ها نشان می دهد كه آموزش و پرورش توانسته است بخشی از نهادهای اجتماعی كشور را نسبت به مسائل حساس كند و از این بابت ازآنها تشكر می كنم .

 

 فانی استان البرز را استانی مهاجر پذیر خواند و خاطر نشان كرد افزود : رشد جمعیت دانش آموزی در این استان بیش از 3 درصد و از میانگین جمعیت دانش آموزی كل كشور بالاتر است و این حمایت مسئولین استانی را می طلبد .

 

وی با بیان اینكه 48 درصد مدارس این استان دو نوبته می باشد افزود : ساخت مدارس در این استان باید رونق بیشتری پیدا كند و وزارت آموزرش و پرورش آمادگی دارد تا به خیرینی كه بتوانند پروژه های باكمتر از 50 درصد رشد فیزیكی مشاركت كنند وام بدهد .

 

وزیرآموزش و پرورش برگزاری جشنواره های جابربن حیان ، نوجوان خوارزمی و جوان خوارزمی را در پرورش استعدادهای دانش آموزان موثر خواند و گفت : رشد مشاركت دانش آموزان در طول فعالیت دولت یازدهم یازده برابر شده است .

 

وی پژوهشراها را مكانی برای تحقیق و پژوهش دانش آموزان و محل تربیت دانشمندان آینده كشور معرفی كرد و ادامه داد : در ابتدای این دولت 297پژوهش سراها داشتیم و درمدت این سه سال توانستیم این آمار را به 615 پژوهش سرا در 615 منطقه آموزشی كشور برسانیم .

 

عضو كابیته تدبیر وامید با بیان اینكه كه مدت زمان تحصیل دانش آموزان در هنرستانهای آموزش و پرورش از دو سال به سه سال افزایش داشته است تصریح كرد : این موضوع بیانگر عمق حرفه آموزی و مهارت آموزی دردانش آموزان است كه بر این مبنا باید هنرستان های بیشتری را احداث و تجهیز كنیم تا بتوانیم مهارت آموزی را در دانش آموزان نهادینه كنیم .

 

 فانی با بیان اینكه نسبت تعداد كتاب های غیردرسی به تعداد دانش آموزان را در طول مدت فعالیت دولت یازدهم ازچهار به ده افزایش داشته است گفت : این موضوع نشان می دهد كه آموزش و پرورش در حد مقدورات خود توانسته است به موضوع كتاب خوانی كه از دغدغه های رئیس جمهور بوده است جامع عمل بپوشاند .

 

وزیرآموزش و پرورش بحث توسعه كتابخانه ها را از برنامه های مهم آموزش و پرورش عنوان كرد و افزود : آموزش و پرورش با اجرای طرح كتاب یار در مدارس توانسته است با همكاری دانش آموزان بحث كتابخوانی در مدارس ترویج دهد و تلاش می كند تا در فرصت مناسب و حمایت های دولت بتواند با جذب كتاب دار در مدارس فرهنگ كتابخوانی را در مدارس نهادینه كند.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب