تنظیم خواب با ساعت هوشمند

بیشتر ما میانه خوبی با ساعت‌های زنگ دار نداریم و صبح‌ها از صدای زنگ آن کلافه می‌شویم. به همین دلیل بیدار شدن از خواب، یکی از مشکلات بزرگ ما محسوب می‌شود.

تنظیم خواب با ساعت هوشمند

بیشتر ما میانه خوبی با ساعت‌های زنگ دار نداریم و صبح‌ها از صدای زنگ آن کلافه می‌شویم. به همین دلیل بیدار شدن از خواب، یکی از مشکلات بزرگ ما محسوب می‌شود.این، موضوعی است که مورد توجه فعالان عرصه فناوری قرار گرفته و با طراحی ساعت هوشمند Kello، تلاش کرده‌اند تا خوابی آسوده و بیدار شدن راحت‌تر را برای کاربران رقم بزنند.

روزنامه ایران: بیشتر ما میانه خوبی با ساعت‌های زنگ دار نداریم و صبح‌ها از صدای زنگ آن کلافه می‌شویم. به همین دلیل بیدار شدن از خواب، یکی از مشکلات بزرگ ما محسوب می‌شود.این، موضوعی است که مورد توجه فعالان عرصه فناوری قرار گرفته و با طراحی ساعت هوشمند Kello، تلاش کرده‌اند تا خوابی آسوده و بیدار شدن راحت‌تر را برای کاربران رقم بزنند.
 
این ساعت هوشمند که به همراه یک وسیله جانبی و نیز اپلیکیشن رایگانی که با گوشی‌های اندرویدی و IOS کار می‌کند ارائه خواهد شد، ساعت بیولوژیک بدن را تنظیم می‌کند و سبب می‌شود پس از گذشت یک دوره زمانی، کاربر زودتر از خواب بیدار شود. در واقع این ساعت هوشمند بتدریج سبک زندگی را تغییر می‌دهد و کاربر را ترغیب می‌کند در ساعت مقرر به رختخواب برود و صبح هم راحت‌تر بیدار شود.
 
یکی از قابلیت‌های این ساعت، «خواب عمیق» است که با استفاده از تابش نور متناسب با سطح تنفس فرد و ریتم خواب وی در اتاق تاریک، به خوابش کمک می‌کند. این ساعت علاوه بر بلندتر شدن صدای زنگ و نیز تکرار، می‌تواند چراغ اتاق را نیز روشن کند تا کاربر بیدار شود. دیگر گزینه این ساعت، «بیدار شدن سریع تر» است، با فعال کردن این گزینه، Kello یک برنامه 30روزه را آغاز می‌کند و هر روز کاربر یک دقیقه زودتر از خواب بیدار می‌شود. درنهایت هم کاربر نیم ساعت زودتر از خواب بیدار می‌شود و می‌تواند صبحانه بخورد، ورزش کند و سرحال‌تر از همیشه راهی محل کار شود.
 
رفع خستگی ناشی از مسافرت‌های طولانی نیز یکی دیگر از اهداف این ساعت هوشمند است.کاربر اطلاعات مربوط به مقصد و تاریخ سفر را درحافظه ساعت وارد می‌کند تا برنامه ای ویژه برای بیدار شدن، میزان نور اتاق و... ارائه و به این ترتیب خستگی ناشی از مسافرت طولانی کمتر شود. این ساعت همچنین می‌تواند به قهوه ساز متصل شود تا با این برنامه، کاربر پس از بیدار شدن و رفتن به آشپزخانه، یک قهوه آماده در اختیار داشته باشد. این ساعت هوشمند قرار است در مارس 2017 راهی بازار شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب