چگونه حس امنیت، ترس در کودک را کاهش می‌دهد؟

هنگامی که کودک از موضوعی می‌ترسد، والدین باید به او احساس آرامش و امنیت دهند.

چگونه حس امنیت، ترس در کودک را کاهش می‌دهد؟امین حق وردی روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: ترس کودک، امری طبیعی است که والدین با آگاهی نسبت به این رفتار می توانند تا حد زیادی آن را رفع کنند و هرگز نباید موضوع ترس را در آنان بی اهمیت دانست، زیرا در این صورت فرد در آینده با مشکلات بزرگ تری روبه رو خواهد شد.

وی افزود: والدین باید بدانند چیزی که باعث ترس کودک شده، شاید از نظر پدر و مادر غیر منطقی و غیر عاقلانه به نظر برسد، اما برای آن ها موضوعی کاملا واقعی و جدی به حساب می آید و باید با او احساس همدلی و همدردی کنید.

حق وردی تصریح کرد: هنگام ترسیدن کودک نباید به او بخندیم و این امر را وسیله ای برای خنده اطرافیان قرار ندهیم، زیرا نشانه بی توجهی شما به این امر است که باعث بروز آسیب های روانی برای کودک می شود، پس باید به فرزند خود ثابت کنید که احساساتش را درک و دلگرمی برای وی هستید.

این روان شناس گفت: اگر کودکتان به طور مثال از حیوانی مانند سگ می ترسد به جای گفتن اینکه دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد، به او بگویید؛ می فهمم که از این حیوان ترسیده ای، اما من در کنارت هستم و باهم از کنار آن عبور می کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب