درباره نقاط ضعف و قوت فرزندتان پیش داوری نکنید

آموزش تشویق به ابراز وجود در فرزند باعث می‌شود تا در آینده بتواند خواسته‌های خود را به طرف مقابلش راحتر بازگو کند.

درباره نقاط ضعف و قوت فرزندتان پیش داوری نکنیدفریبا احدی بیگلو روان شناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: تغییرات خلقی و روانی در دختران نوجوان بیشتر است و والدین با آگاه سازی فرزند خود پیش از دوران نوجوانی نقش مهمی در رشد صحیح این تغییرات دارند.

وی تصریح کرد: از جمله این آگاه سازی ها توسط والدین، آموزش به تشویق ابراز وجود در فرزند است که باعث می شود تا در آینده او بتواند نیازها و خواسته هایش را راحت تر به طرف مقابل به خصوص همسرش بیان کند.

احدی بیگلو در ادامه گفت: در کنار آموزش توانایی ابراز وجود، یادآوری نقش مهم زنان در جامعه از جمله شخصیت ها و مشاغل مختلفی که بانوان عهده دار آن هستند به فرزند باعث می شود که اعتماد به نفس آن ها افزایش یابد و از هویت جنسی خود رضایت داشته باشند.

وی افزود: همچنین والدین باید توجه داشته باشند برای افزایش اعتماد به نفس در فرزند، تعریف و تمجیدهایی که نسبت به دختر نوجوانشان دارند باید منطبق بر واقعیت باشد، زیرا عدم این انطباق باعث می شود تا او به خود مغرور و یا سرخورده شود.

این روان شناس تربیتی بیان کرد: برای جلوگیری از تخریب اعتماد به نفس در نوجوان، هرگز درباره نقاط ضعف یا قوت فرزندتان پیش داوری نکنید، بدین معنی که به دنبال رشد، شکوفایی و تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف در او باشید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب