جبران کمبود آب با تصفیه فاضلاب‌های شهری

دبیر کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: با تصفیه آب‌های خانگی برای مصارف آبیاری و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جبران کمبود آب با تصفیه فاضلاب‌های شهریسیروس ابراهیمی، دبیر کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به  طرح پایلوت تامین آب مصرفی صنایع و آبیاری فضای سبز اظهار داشت:  در راستای بهره مندی از روشهای نوین زیستی در تصفیه فاضلاب های شهری با تامین اعتبار از طرف صندوق زیست فناوری طی قرار دادی با یکی از شرکت های فعال در حوزه زیست فناوری برای اولین بار استفاده از روش نوین تصفیه فاضلاب در مقیاس پایلوت انجام می شود.

وی ادامه داد: با نصب این واحد پایلوت، کارایی این روش نوین با فرایند های متداول تصفیه مورد مقایسه قرار گرفته و  با انجام این طرح دانش فنی این فرآیند تصفیه پیشرفته نوین در ایران ایجاد شده و زمینه طراحی سیستم های تصفیه فاضلاب شهری بر اساس این فناوری نوین فراهم می شود.

ابراهیمی یاد آور شد: فاضلاب تصفیه شده به عنوان یکی از منابع مهم آب به شمار می رود و هر روزه شاهد راه اندازی پروژه های جدیدی از این دست در سطح دنیا هستیم،

وی عنوان کرد: میزان بارندگی کشور یک سوم متوسط جهانی بوده که در چنین شرایطی استفاده مجدد از فاضلاب‌های خانگی می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های غلبه بر مشکل کم آبی تلقی شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب