تولید کاتالیست‌های صنعتی حوزه نفت و گاز در کشور

مدیرعامل شرکت فناور در حوزه نفت و گاز گفت: با تولید کاتالیست‌های صنعتی در حوزه نفت و گاز در کشور انحصار این ماده با ارزش در دنیا شکسته شد.

تولید کاتالیست‌های صنعتی حوزه نفت و گاز در کشورامیرهومن کریمی وثیق مدیرعامل یک شرکت فناور در حوزه نفت و گاز در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به رفع انحصار تولید کاتالیت‌های صنعتی نفت و گاز اظهار داشت: محصولات این شرکت باعث شد تا ایران به جمع معدود کشورهای تولید کننده کاتالیست در جهان پیوسته و تولید این محصولات را از انحصار خارج کند.

وی ادامه داد: کاتالیست‌های تولیدی این شرکت در مقایسه با نمونه‌های خارجی، از کیفیت مطلوب و کاملا قابل رقابت برخوردار هستند و واحدهایی که از کاتالیست های تولیدی این شرکت استفاده کرده‌اند، از کارایی این محصولات رضایت داشته‌اند.

کریمی یاد آور شد: کاتالیست ریفرمینگ اولیه با بخارآب، کاتالیست پتاس دار ریفرمینگ اولیه با بخارآب و کاتالیست فعال احیاء مستقیم آهن را از کاتالیست‌های تولید شده در ابعاد صنعتی این شرکت بوده که این کاتالیزر ها به صورت نیمه فعال احیا می شود.

مدیر عامل این شرکت فناور عنوان کرد: کاتالیست‌های دیگری چون پیش ریفرمینگ، کاتالیست سنتز اسید سولفوریک و کاتالیست سنتز گاز اندوترمیک در ابعاد صنعتی تولید می‌شوند.

وی گفت: محدودیت های موجود در انتقال گاز طبیعی با خط لوله به مصرف کنندگان جهانی، احداث واحدهای GTL با ظرفیتهای بالای تولید می تواند بعنوان گزینه ای منطقی و سود آور در بهره برداری از ذخایر گازی کشور مطرح باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب