تاثیر مستقیم رادیو تراپی بر نازایی

عکس برداری‌های رادیوتراپی، یائسگی و بیماری‌های تخمدان از عوامل تاثیر گذار بر کاهش سطح استروژن است.

تاثیر مستقیم رادیو تراپی بر نازاییهدیه ثقفی متخصص زنان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: عامل اصلی کاهش استروژن در خانم ها معمولا به دلیل کم کاری تخمدان است.

وی تصریح کرد: یائسگی، ضعف یا برداشتن تخمدان، بیماری ها و سرطان های رحمی از عوامل تاثیر گذار در کاهش سطح استروژن هستند.

ثقفی با تاکید بر مضرات انجام رادیو تراپی تخمدان تصریح کرد: انجام رادیوتراپی می تواند در کاهش سطح استروژن و نازایی در بانوان تاثیر مستقیم داشته باشد.

این متخصص زنان اظهار داشت: کاهش سطح هورمون استروژن در بانوان معمولا با علائم یائسگی مانند گرگرفتگی، قرمزی صورت، تعریق زیاد، افزایش و کاهش دمای بدن همراه است.

وی با تاکید بر تاثیر کاهش هورمون استروژن بر خلق و خوی خانم ها ابراز داشت: کمبود آن موجب اختلالات عصبی، مشکلات روحی، افسردگی، خستگی، بی قراری  و از بین رفتن شادابی می شود.

وی بیان کرد: برخلاف اعتقاد برخی بانوان کاهش هورمون استروژن منجر به بروز سرطان نمی شود اما خانم ها باید با مشاهده این علائم برای کاهش عوارض ناشی از آن هر چه سریعتر اقدام کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
الکتریسیته ساکن از فیزیک یازدهم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم تجربي)
دبیر : محمد پیروی