ساخت بزرگ‌ترین لپتاپ جهان با صفحه نمایش OLED توسط لنوو

پس از ماه‌ها تاخیر، اولین لپ تاپ لنوو با صفحه نمایش OLED در حال عرضه است، اما معلوم نیست که آیا این کمپانی به زودی نسخه بزرگتر آن را هم منتشر خواهد کرد یا خیر.

ساخت بزرگ‌ترین لپتاپ جهان با صفحه نمایش OLED توسط لنووبه گزارش کلیک، لپ تاپ لنوو مدل ThinkPad X1 Yoga با یک صفحه نمایش OLED و ۱۴ اینچی در حال حاضر در آمریکا ۱۶۸۲ دلار قیمت دارد، که در مقایسه با مدل مشابه با یک صفحه نمایش LED معمولی، به قیمت ۱۳۹۴ دلار، گران تر است. هر دو لپ تاپ مجهز به پردازنده Core i5 Skylake شرکت Intel هستند.

این لپ تاپ دارای بزرگ ترین صفحه نمایش OLED موجود در جهان است. Spectre x360 کمپانی HP و لپ تاپ بازی Alienware 13 دل دارای صفحه نمایش های ۱۳٫۳ اینچی OLED هستند.

درست مانند تلویزیون ها، انتظار می رود صفحه نمایش OLED به جای صفحه نمایش LED در لپ تاپ و مانیتو استفاده شود، هر چند که ممکن است سال ها طول بکشد. OLED ها نازک تر، ارائه دهنده تصاویر واضح تر، و از قدرت کارآمد تری برخوردار هستند، که این مزیت ها آن ها را برای لپ تاپ ها بهتر می کند.

اما تاکنون فقط چند سازنده کامپیوتر به صفحه نمایش OLED علاقه نشان داده اند. این نمایشگرها گران هستند و مشکلات زیادی مانند سوختگی تصویر دارند، که  نیاز است حل شوند.

همه لپ تاپ های مجهز به این گونه صفحات نمایش با توجه به مسائل مطرح شده، در زمان انتشارشان با تاخیر مواجه شدند. سامسونگ و ال جی هم در حال ساخت تعداد محدودی از پنل های OLED برای رایانه های شخصی و تمرکز بیشتر در OLED ها برای تلویزیون های با صفحه نمایش بزرگ و دستگاه های با صفحه نمایش کوچک مانند ابزارهای پوشیدنی هستند، تا در حجم بزرگتر به فروش برساند.

در نتیجه، سازندگان کامپیوتر که یک زمانی هیجان و علاقه شدیدی به OLED ها نشان دادند در حال حاضر پا پس کشیدند.

اول از همه، HP اعلام کرد که لپ تاپ های دارای صفحه نمایش OLED را فقط به مدل های ویژه و سفارشی محدود خواهد کرد و صبر می کند که این فناوری به ثبات کافی از نظر تکنولوژی و قیمت برسد، بعد آن را بر روی تمام مدل های خود استفاده خواهد کرد.

البته این طرز تفکر به نظظر کمی هم معقول می رسد. تصور کنید که یک کمپانی در تعداد زیاد از این صفحه نمایش برای لپ تاپ های خود استفاده کند و همه آن ها با مشکلات فنی مواجه شود. آن گاه این شرکت است که باید متحمل خسارات جبران ناپذیری شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب