ایران – برزیل، شکست طلسم ۲۰ ساله

ملی پوشان فوتسال ایران برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال، راهی جز پیروزی مقابل برزیل ندارند؛ اتفاقی که هیچ گاه نیفتاده و شبیه شکستن طلسم است.

ایران – برزیل، شکست طلسم ۲۰ ساله

ملی پوشان فوتسال ایران برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال، راهی جز پیروزی مقابل برزیل ندارند؛ اتفاقی که هیچ گاه نیفتاده و شبیه شکستن طلسم است.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتسال ایران که بعد از سومی در گروه F مسابقات جام جهانی کلمبیا، حریف برزیل در یک هشتم نهایی شد، از ساعت دو بامداد فردا (پنج شنبه) به مصاف مدافع عنوان قهرمانی خواهد رفت. شاگردان ناظم الشریعه در مرحله گروهی مسابقات ابتدا با نتیجه پنج بر یک به اسپانیا باختند، سپس با نتیجه پنج بر سه مقابل مراکش به برتری رسیدند و در آخرین بازی با نتیجه سه بر سه مقابل آذربایجان مساوی کردند. این در حالی است که ایران تنها با یک امتیاز بیشتر و در صورت پیروزی مقابل آذربایجان به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود می‌کرد و در این مرحله به مصاف تایلند می‌رفت.
با این حال ملی پوشان فوتسال ایران برای ماندن در جام و صعود به جمع هشت تیم برتر چاره‌ای جز پیروزی مقابل برزیل ندارند. تیم ملی ایران از اولین مصاف مقابل برزیل در جام جهانی ۱۹۹۶ تا آخرین بازی که در گرند پری ۲۰۱۳ بوده، هیچ گاه موفق به پیروزی مقابل برزیل نشده است. اولین رویارویی این دو تیم در دیدار رده بندی جام جهانی ۱۹۹۶ با نتیجه هشت بر سه به سود سلسائو به پایان رسید و ایران در رده چهارم جهان قرار گرفت. بعد از آن برزیلی‌ها در ۲۰ بازی دیگر به برتری رسیدند و دو بازی هم به تساوی کشیده شد.


 مساوی‌های ایران مقابل این تیم، یک بار در تورنمنت چهارجانبه تهران بود که شاگردان محمد حسن انصاری فرد با نتیجه چهار بر چهار این تیم را متوقف کردند. تیم ملی ایران دومین مساوی را هم در بازی دوستانه سال ۲۰۰۹ با هدایت حسین شمس مقابل برزیل کسب کرد. خفیف‌ترین باخت فوتسال ایران مقابل برزیل هم به جام جهانی ۲۰۰۸ برزیل برمی‌گردد؛ جایی که شاگردان شمس با ارائه بازی دفاعی و در غیاب وحید شمسایی و محمد کشاورز تنها با دریافت یک گل از قهرمان جهان، شکست آبرومندانه‌ای را پذیرفت.
همچنین دو تیم آخرین بار در گرند پری ۲۰۱۳ به مصاف هم رفته‌اند. در این دیدار که ناظم الشریعه هدایت ایران را به عهده داشت، برزیلی‌ها در حضور ۶ هزار هوادار مقابل ایران به دردسر افتادند و در پایان با نتیجه چهار بر سه به پیروزی رسیدند. این در حالی است که فوتسالیست‌های کشورمان تا پیروزی فاصله‌ای نداشتند و حریف با اقبال به برتری رسید.


اگرچه بسیاری از کارشناسان، شانس پیروزی برزیل را در بازی فردا بیشتر از ایران می‌دانند اما با توجه به شرایط امسال شاگردان سرجیو، برد برای ایران چندان رویایی و دست نیافتنی نیست. میانگین سنی برزیلی‌ها نشان می‌دهد حریف ایران یکی از تیم‌های مسن جام جهانی ۲۰۱۶ است. تیم ملی برزیل دو سال از تیم ملی ایران پیرتر بوده و با میانگین سنی ۳۱ سال در این مسابقات شرکت کرده است.  


به گزارش ایسنا، محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال در بازی مقابل برزیل، قدرت بهادری را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و وضعیت مصدومیت محمد طاهری بازیکن با تجربه تیم ملی نیز هنوز مشخص نشده است. به گفته پزشک تیم، احتمال رسیدن طاهری به بازی فردا پنجاه درصد است.


دیدار تیم‌های ایران و برزیل از ساعت دو بامداد پنج شنبه به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب