شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌‌شدگان آزمون سراسری سال ۹۵ در دانشگاه‌ها

نحوه ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان در آزمون سراسری سال ۹۵ در بخش‌های مختلف ازجمله رشته‌های تحصیلی بدون آزمون و نیمه‌متمرکز اعلام شد.

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌‌شدگان آزمون سراسری سال ۹۵ در دانشگاه‌ها

نحوه ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان در آزمون سراسری سال ۹۵ در بخش‌های مختلف ازجمله رشته‌های تحصیلی بدون آزمون و نیمه‌متمرکز اعلام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  نتایج نهایی آزمون سراسری سال 95 اعلام شد و بر این اساس 398 هزار و 832 نفر قبول شده‌اند.

داوطلبان برای اطلاع از مراحل، مدارک لازم و تاریخ ثبت‌نام باید به سایت دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند و در صورتی که دانشگاه تاریخ خاصی را اعلام نکرده‌ بود، بدین‌گونه اقدام کنند: شنبه سوم مهر ثبت‌نام از افرادی که ابتدای نام خانوادگی آنها با این حروف شروع می‌شود: الف، ب، پ، ت، ث، ج، چ.

یکشنبه چهارم مهر ثبت‌نام از افرادی که ابتدای نام خانوادگی‌ آنها با این حروف شروع می‌شود: ح، خ، د، ذ، ر، ز، ژ، س.

دوشنبه پنجم مهر ثبت‌نام از افرادی که ابتدای نام خانوادگی‌ آنها با این حروف شروع می‌شود: ش، ص، ض، ط، ظ، ع، غ، ف، ق،ک

سه‌شنبه ششم مهر ثبت‌نام از افرادی که ابتدای نام خانوادگی‌ آنها با این حروف شروع می‌شود: گ، ل، م، ن، و، هـ، ی

از آنجا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فهرست معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت اعلام‌شده در دهه اول شهریور را به سازمان سنجش اعلام نکرده است از این رو وضعیت علمی تمام داوطلبانی که نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام کرده‌اند با توجه به ضوابط و اولویت کدرشته‌های انتخابی بررسی می‌شود.

تمام داوطلبانی که برای آنان یکی از کدهای 11، 17، 12، 14، 15، 18، 20، 21 و 22 اعلام شده لازم است براساس برنامه زمانی که در اطلاعیه روز یکشنبه 4 مهر از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود برای مصاحبه به آدرس اعلام‌شده در اطلاعیه مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام از پذیرفته شدگان عبارت است از: داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه برای ثبت‌نام باید اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی در هر یک از سال‌های 91 تا 95 با امضا و مهر دبیرستان؛ اصل مدرک یا گواهی دیپلم متوسطه نظام جدید با مهر و امضای دبیرستان و اصل مدرک یا گواهی سال ماقبل دیپلم با مهر و امضای دبیرستان را همراه داشته باشند.

ثبت‌نام از پذیرفته‌ شدگانی که صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در کدرشته‌ محل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی پذیرفته شده‌اند بدین شرح است:

ارائه کارنامه تحصیلی برای هر یک از پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک دیپلم متوسطه نظام جدید (سال سوم نظام جدید آموزش متوسطه) با امضا و مهر دبیرستان برای دیپلم‌های 94 و قبل آن که امتحانات آنها به‌صورت کتبی و سراسری برگزار شده در هنگام ثبت‌نام ضروری است.

نحوه ثبت‌نام از پذیرفته‌ شدگان در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی: 

پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام ابتدا به سایت اطلاع رسانی این دانشگاه مراجعه کنند.

نحوه و تاریخ انتشار فهرست اسامی معرفی شدگان رشته‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز بدین شرح است:

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ و محل انجام آزمون عملی این قبیل رشته‌های تحصیلی و سایر مراحل گزینش به‌همراه فهرست اسامی و شماره داوطلبی معرفی شدگان هر یک از رشته‌های تحصیلی مذکور تا چند برابر ظرفیت در تاریخ 26 مهر منتشر خواهد شد.

داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون سراسری سال 95 در خصوص مندرجات کارنامه یا انتخاب رشته خود سؤال و تقاضایی داشته باشند می‌توانند حداکثر تا تاریخ 19 مهر 95 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان سنجش اقدام کرده یا با شماره تلفن 02142163 تماس بگیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب