جشن دانش‌آموختگان دانشگاه خواجه نصیر برپا شد

جشن دانش آموختگی دانشگاه خواجه نصیر عصر امروز با حضور جمعی از روسای دانشکده‌ها و اساتید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

جشن دانش‌آموختگان دانشگاه خواجه نصیر برپا شد

جشن دانش آموختگی دانشگاه خواجه نصیر عصر امروز با حضور جمعی از روسای دانشکده‌ها و اساتید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر خاکی صدیق، رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، در این مراسم ضمن تبریک به فارغ التحصیلان حاضر اظهار کرد: دانشگاه ما نخستین و قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور است و امیدواریم دانشجویان تلاش برای اعتلای نام دانشگاه در خارج از دانشگاه را چند برابر کنند، چرا که اعتلای نام دانشگاه برای دانش‌آموختگانش افتخار می‌آورد.

وی در خصوص فعالیت‌های دانشگاه ضمن بیان این که دو سال و 10 ماه پیش یک اتاق فکر در این دانشگاه تشکیل شده است گفت: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی دارای 3 محور کلیدی و اصلی است. محور اول ارتقای رتبه دانشگاه در سیستم ها و رتبه‌بندی‌های بین‌المللی است. محور دوم بحث توسعه روابط بین‌المللی دانشگاه و محور سوم تلاش برای اعتلای اخلاق فرهنگ حرفه‌ای در دانشگاه است.

خاکی صدیق افزود: در خصوص محور اول در دانشگاه فعالیت‌هایی صورت گرفت و دستورالعمل‌هایی به بخش‌های مختلف دانشگاه داده شد که در نتیجه آن ما برای اولین بار در سال 2015 جزو 500 دانشگاه در نظام رتبه‌بندی لایدن قرار گرفتیم و در سال 2015 جزو یک درصد تولیدکنندگان علم جهانی شدیم. همچنین براساس نظام رتبه‌بندیtimes higher education در سال 2015 جزو 800 دانشگاه اول دنیا بودیم.

وی افزود: در سال 2015 به 300 دانشگاه برتر آسیا توسط times higher education شناخته شدیم و در سیستمMulti Ranking جزو دانشگاه های برتر 2015 بودیم. از طرف وزارت علوم جزو دانشگاه های رتبه یک کشور شناخته شدیم. آمار سال 2016 نیز در 21 سپتامبر اعلام می‌شود.

خاکی صدیق اظهار کرد: در ارتباط با بین‌المللی‌سازی دانشگاه براساس سندی که تهیه شد فعالیت‌هایی در این راستا انجام دادیم و سه کار را در اولویت قرار دادیم. یکی دوره‌های مشترک بین‌المللی، پژوهش بین‌المللی و دانشجوی خارجی است که در این راستا یک معاونت بین‌المللی در دانشگاه تشکیل شده است. همچنین با بیش از 20 دانشگاه پژوهشی MOU امضا کردیم که 4 دوره مشترک آن به قرارداد رسیده است و در اواخر 2016 دانشجوی مشترک بین المللی با کشورهای کره جنوبی و روسیه خواهیم داشت.

وی افزود: بیش از 30 دانشجوی دکترا برای دوره‌های کوتاه مدت اعزام کردیم همچنین با کشور فرانسه یک پژوهش مشترک شروع کردیم و دو دوره بین‌المللی در دست مذاکره داریم.

خاکی صدیق در پایان خاطرنشان کرد: هر فعالیتی که انجام می‌دهیم  و به هر جایی که می‌رسیم اگر با اخلاق حرفه‌ای همراه نباشد ارزشی ندارد و ارزش افراد علاوه بر تخصص به اخلاق  حرفه‌ای‌شان بستگی دارد.

در این جشن، فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با حضور دکتر خاکی صدیق رییس دانشگاه، دکتر بشرحق نایب رییس دانشکده مکانیک، حجت الاسلام فضل علی مسئول نهادرهبری، دکتر احمدیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده برق، دکتر احسانیان معاون پژوهشی فناوری دانشکده برق، دکتر میرشمس معاون دانشجویی هوافضا، دکتر ولدان زوج معاون اداری مالی دانشکده نقشه‌برداری، دکتر یکه یزدان دوست معاون بین الملل عمران،‌دکتر وفایی معاون فرهنگی اجتماعی عمران، دکتر کاویانپور مدیرکل طرح و برنامه عمران، دکتر تحسیری مشاور ارشد رییس دانشکده برق و صنایع، دکتر بنی‌احمد مدیر کل روابط عمومی و جمعی از روسای دانشکده‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب