جدیدترین روش درمان فلج ناشی از سکته مغزی

محققان با استفاده از تحریک الکتریکی موفق به بازیابی برخی توانایی‌های دست بی تحرک بیماران مبتلا به سکته مغزی شدند.

جدیدترین روش درمان فلج ناشی از سکته مغزی



به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از ساینس، اختلال حرکتی یکی از مهمترین عوارض ناشی از سکته مغزی است. محققان دانشگاه کیس وسترن ریزرو با استفاده از تحریک الکتریکی قادر به احیای توانایی های حرکتی در دست های ناتوان نجات یافتگان از سکته مغزی شدند.

در این روش از یک دستکش استفاده می شود که مجهز به چند حسگر است؛ پزشک دستکش را به دستی می پوشاند که سالم تر است، سیگنال های این دست به تحریکات الکتریکی تبدیل می شود و به دست معلول ارسال می شود و عضلات را تحریک می کند. این فرآیند با سیم کشی مجدد مغز، سبب احیای توانایی های دست معلول می شود.

تفاوت این روش با روش های مشابه تحریک دست به گونه ای است که دست ها به طور خودکار و بدون دخالت بیمار چند دقیقه یک بار باز و بسته می شوند. 97 درصد بیمارانی که از تحریک الکتریکی استفاده کرده اند، این روش را برای احیای توانایی حرکتی دست مناسب می دانند.

محققان بر این باورند که بهترین زمان برای استفاده از این درمان، زمانی است که بیمار به تازگی دچار معلولیت حرکتی ناشی از سکته شده است؛ چرا که گذشت زمان سیم کشی مجدد اعصاب را با مشکل مواجه می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب