ابداع یخچال قابل حمل با کوله پشتی برای رساندن تجهیزات پزشکی

یک دانشجوی انگلیسی یک یخچال کوچک و قابل حمل ابداع کرده است که می‌توان آن را درون یک کوله پشتی جا داد و به راحتی از آن برای انتقال وسایل پزشکی و واکسن‌ها به مناطق دورافتاده استفاده کرد.

ابداع یخچال قابل حمل با کوله پشتی برای رساندن تجهیزات پزشکیبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس الرت، این دستگاه قابل حمل می تواند برای مدت 30 روز واکسن ها را در یک دمای بهینه نگاه دارد.

کارشناسان بهداشتی می گویند، این یخچال در صورت برآورده کردن این پتانسیل، می تواند به درمان بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان کمک کند.

این یخچال کوچک که 'مخزن خنک کننده ایزوبار' نام دارد با تولید بخار آمونیاک کار می کند. به این صورت که آب و آمونیاک را گرم کرده و بخارهای آمونیاک تولید می کند. این گاز در زمان نیاز درون محفظه یخچال منتشر می شود و باعث می شود که محتویات داخل یخچال برای مدت 30 روز در دمای بالای انجماد باقی بمانند.

این اثر خنک کنندگی که به ' تبرید جذبی' معروف است را می توان با مقدار آب و آمونیاکی که واکنش را میسر می سازند، کنترل کرد.

این دانشجو می گوید که در نظر دارد در آینده دستگاهی برای انتقال اعضاء و خون درست کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب