برگزاری کارگاه تشریح مغز با تمرکز بر جنبه‌های شناختی

کارگاه تشریح مغز با تمرکز بر جنبه‌های شناختی به عنوان یکی از برنامه‌های مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی ویژه دانشجویان امروز -چهارشنبه- در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

برگزاری کارگاه تشریح مغز با تمرکز بر جنبه‌های شناختیدبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا هدف از برگزاری این کارگاه را آشنا کردن دانشجویان رشته های پزشکی و برخی رشته های مرتبط، با بخش های مختلف مغز طبیعی انسان عنوان کرد و گفت: طی این کارگاه دانشجویان با قسمت هایی از مغز که با حوزه شناختی مانند اندیشیدن، ادراک، حافظه، یادگیری و آگاهی مرتبط است، آشنا می شوند.

دکتر رضا پناهی افزود: در این کارگاه دانشجویانی از رشته های مهندسی پزشکی، پزشکی، روان شناسی، علوم پایه، علوم انسانی و هنر از سراسر کشور حضور دارند.

اولین مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی ویژه دانشجویان روز گذشته با حضور 55 دانشجو از سراسر کشور در پژوهشکده علوم شناختی گشایش یافت.

** تشکیل بانک ملی مغز

دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی همچنین از تشکیل بانک ملی مغز در دانشگاه علوم پزشکی ایران طی دو ماه گذشته خبر داد و گفت: افراد با پرکردن رضایت نامه اهدای عضو پس از مرگ، رضایت و تمایل خود را در مورد اهدای مغز اعلام می کنند.

پناهی افزود: هدف از تشکیل این بانک، استفاده از مغز طبیعی انسان برای بررسی قسمت های مرتبط مغز با بیماری های عصبی مانند اوتیسم و اسکیزوفرنی است که در صورت تکمیل این بانک می توان آنها را در اختیار محققان حوزه علوم اعصاب قرار داد.

وی اظهار کرد: برای درمان بیماری های عصبی لازم است ابتدا بخش هایی از مغز که مرتبط با آن بیماری ها است، شناخته شود تا در نهایت بتوان روش درمانی بهتر و موثرتری را ارایه کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب