تشخیص زودهنگام برخی ازبیماری‌ها با نقشه برداری مغزی

تشخیص زودرس برخی ار بیماری‌ها مانند آلزایمر، پارکینسون، برخی از بیماری‌های روانپزشکی و نورولوژی از مهمترین کاربرد نقشه برداری مغزی است.به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دکتر مسعود طهماسیان روز شنبه درحاشیه گشایش سومین کنگره بین المللی نقشه برداری مغزی ایران در جمع خبرنگاران افزود: معمولا 3 تا 5 سال قبل از بروز اولین علائم بیماری پارکینسون می توان تمام تغییرات را در مغز فرد بیمار مشاهده کرد.

وی شناخت بهتر از پاتوفیزیولوژی بیماری (اندام شناسی) را کاربرد مهم دیگر نفشه برداری مغز اعلام و اظهار کرد که با بهره گیری از این فناوری نوین، تشخیص به موقع انجام می شود و مراحل درمانی با نتایج مطلوب تری همراه خواهد بود.

طهماسیان به استقبال مناسب دانشمدان برجسته دنیا از این رویداد علمی اشاره کرد و گفت: 30 دانشمند از دانشگاه های معتبر دنیا مانند هاروارد، آکسفورد، پنسیلوانیا و کشورهای هلند و بلژیک در این مراسم حضور دارند و سخنرانی خواهند کرد.

وی، ارائه دستاوردهای علمی، آشنایی بهتر دانشجویان و همکاران با آخرین یافته های علمی و ایجاد زمینه توسعه و گسترش این فناوری در کشور را از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره اعلام کرد.

طهماسیان، تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این کنگره را 75 مقاله اعلام کرد و گفت: از این تعداد 55 مقاله پذیرفته شده که 40 مقاله در قالب سخنرانی ارائه خواهد شد.

دبیر اجرایی سومین کنگره نقشه برداری مغزی ایران، برگزاری دو گارگاه آموزشی را از برنامه های جانبی این کنگره اعلام کرد.

سومین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران از امروز ( 27 شهریورماه) با حضور محققان و صاحب نظران ایرانی و خارجی در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد و تا 29 شهریور ادامه دارد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب