الگوریتم‌های رایانه ای در تشخیص تومور مغزی از پزشکان موفق ترند

شناسایی سلول‌های سرطانی درمان شده و سلول‌های عود کننده در تومور مغزی با استفاده از الگوریتم‌های رایانه ای دو برابر دقیق‌تر از تشخیص توسط پزشک است.

الگوریتم‌های رایانه ای در تشخیص تومور مغزی از پزشکان موفق ترندبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال اکسپرس، معمولا تشخیص سلول های درمان شده در تومور مغزی از سلول هایی که احتمال عود دارند توسط ام آر آی صورت می گیرد، ولی مطالعات جدید نشان می دهد این تشخیص توسط نرم افزار و الگوریتم های رایانه ای دو برابر دقیق تر از تشخیص پزشک است. معمولا پرتو درمانی یکی از روش های درمان تورمور مغزی است که سبب عوارضی مانند نکروز تابش (عارضه بالقوه سیستم عصبی مرکزی) و مرگ سلول های سالم مغزی می شود، به همین دلیل تشخیص سلول های درمان شده از سلول های سرطانی فرآیندی است که در هر مرحله باید مورد توجه قرار گیرد.

معمولا برای بررسی اثر بخشی درمان از MRI استفاده می شود یا در برخی موارد نیاز به روش های تهاجمی تری مانند نمونه برداری وجود دارد که عوارض جانبی خطرناکی به همراه دارند، بنابراین روش های غیر تهاجمی تشخیص از اهمیت ویژه ای در درمان تومور مغزی برخوردارند.

تشخیص سلول های درمان شده و سرطانی با استفاده از رایانه ، توسط نرم افزاری صورت می گیرد که ویژگی های تصاویر را استخراج می کند و با استفاده از الگوریتم های تعریف شده، وضعیت سلول ها را تشخیص می دهد. محققان امیدوارند در آینده ای نزدیک این روش جایگزین روش های کنونی برای بررسی روند درمان انواع تومور شود.

نتایج این تحقیقات در نشریه American Journal of Neuroradiology منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب