واضح‌ترین تصویر از هم پاشیدن یک دنباله‌دار را ببینید

اخترشناسان توانستند با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل واضح‌ترین تصویر از هم پاشیدن یک دنباله‌دار را تهیه کنند.

واضح‌ترین تصویر از هم پاشیدن یک دنباله‌دار را ببینید

اخترشناسان توانستند با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل واضح ترین تصویر از هم پاشیدن یک دنباله‌دار را تهیه کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، تلسکوپ فضایی هابل در آخرین سال‌های کاری خود همچنان به اخترشناسان در عمق بخشیدن به درکشان از اعماق عالم کمک می‌کند. حالا و در تازه‌ترین هنرنمایی چشم تیزبین زمین، اخترشناسان تصویر واضح و دیدنی از هم پاشیدن دنباله‌داری در فاصله ۱۰۸ میلیون کیلومتری زمین به دست آورده‌اند.

هابل طی مشاهداتی که در سه روز و در ژانویه سال ۲۰۱۶ انجام شده است، در هم خرد شدن دنباله‌داری را به نمایش گذاشته است که در آن بقایایی متشکل از یخ و گرد و غبار متعلق به آن دنباله‌دار دیده می‌شود. این تصاویر توسط گروهی از اخترشناسان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس به دست آمده است.

اخترشناسان عمر این دنباله‌دار را که ۳۳۲P/Ikeya-Murakami نام دارد درحدود 4/5 میلیارد سال عنوان می‌کنند. آنها این دنباله‌دار را به اختصار ۳۳۲P می‌نامند. بقایای برجای مانده از این دنباله‌دار در هم خرد شده در خطی به طول 4828 کیلومتری در فضا منتشر شده است.

به عقیده اخترشناسان، از روی بررسی دقیق این تصاویر می‌توان به تغییرات ساختاری دنباله‌دارها در مسیر نزدیک شدن به خورشید و در نهایت تبخیر شدن پی برد. در این فرآیند نیروهای قابل توجهی آزاد می‌شود.

واضح‌ترین تصویر از هم پاشیدن یک دنباله‌دار را ببینید


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب