نوروز 96

راه‌اندازی دانشکده داروسازی در اراک

مشاور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور راه‌اندازی دانشکده داروسازی در اراک را عامل توسعه صنایع وابسته دانست.مشاور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور راه‌اندازی دانشکده داروسازی در اراک را عامل توسعه صنایع وابسته دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، به منظور تصویب رشته داروسازی واحد اراک دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم‌پزشکی دانشگاه آزاداسلامی، دکتر محمد عبداللهی دبیر شورای بورد تخصصی رشته داروسازی، دکتر احمد فخری رییس اداره نظارت و ارزشیابی دانشگاه‌های آزاد در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ناصر استاد مشاور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دکتر امین قاسم بیگلو مدیر کل توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی ضمن دیدار  با رییس دانشگاه آزاداسلامی استان و سایر مسؤولان این واحد دانشگاهی، از دانشکده داروسازی و آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک بازدید کردند.

دکتر ناصر استاد، مشاور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص آماده کردن تمام زیرساخت‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشکده داروسازی در واحد اراک گفت: یکی از مزایای راه‌اندازی این دانشکده این است که در هر منطقه‌ای راه‌اندازی شود، صنایع وابسته به آن نیز رشد خواهد کرد.

استاد با بیان اینکه ایجاد دانشکده داروسازی زیر ساخت‌ها، امکانات و هزینه‌های زیادی نیاز دارد، افزود: این دانشکده می‌تواند با ایجاد زیرساخت‌ها در زمینه‌های جدید به عنوان دانشگاه پیشرو در منطقه باشد.

وی جذب هیأت علمی از طریق انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی و درنظر گرفتن نیروی ثابت را برای توسعه دانشگاه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه باید تا حد امکان از تخصص‌های رشته‌های داروسازی استفاده کنید.

مشاور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور راه‌اندازی دوره‌های تخصصی داروسازی، انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه با صنعت و راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع برای تحقیقات صنعتی را مهم ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل فعالیت گروه پزشکی در کنار گروه غیر پزشکی این پتانسیل را دارد که از این امکانات استفاده کند و طرح‌های مشترک انجام دهد و دوره‌های بین‌رشته‌ای مربوط به داروسازی را راه‌اندازی کند.

در این بازدید دکتر علیرضا نظام‌آبادی، رییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی گزارشی از وضعیت موجود دانشگاه آزاداسلامی استان ارائه کرد.

دبیر هیأت امنای استان مرکزی با بیان اینکه بیشترین آمار دانشجویان استان مرکزی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی است، گفت: در استان بیش از 106 هزار دانشجو تحصیل می‌کنند که قریب به 50 درصد آن‌ها متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی هستند و بیش از 58 درصد دانشجویان استان در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی تعلق دارند.

وی گفت: طبق آخرین طبقه‌بندی دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاداسلامی اراک بر اساس رتبه‌بندی پایگاه رتبه‌سنجی دانشگاه‌ها (سایماگو) رتبه 57 در بین 100 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی برتر کشور در زمینه فعالیت‌های پژوهشی و تولید علم و رتبه 8 در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور را داراست که طی یک سال گذشته رتبه این واحد دانشگاهی از رتبه 8 به 6 در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی برتر کشور ارتقاء یافته است.

رییس دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در واحد بنا داریم در سال‌های آتی جزء سه واحد برتر دانشگاه آزاد در کشور قرار گیریم، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، مهم‌ترین مؤسسه آموزشی غرب کشور و بزرگ‌ترین واحد آموزش عالی از نظر وسعت و سرانه فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی، تعداد دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی و مدارس وابسته به سازمان سما، بالاترین تعداد عضو هیأت علمی و پرسنل اداری و غیراداری به شمار می‌آید که در راستای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کشور و استان، تولید علم، حل مسائل استان و کشور و توسعه پایدار کشور  به انجام پژوهش‌های علمی متنوع، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی، برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و ... می‌پردازد.

وی با اشاره به وجود 360 عضوهیأت علمی تمام وقت و800 عضو هیأت علمی حق‌التدریس در این دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اراک 18 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 11هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

نظام‌آبادی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در زمینه جذب هیأت علمی رتبه اول استان را دارد، اضافه کرد: در استان مرکزی باید مطابق برنامه پنج ساله ششم راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی 176 عضو هیأت علمی را