برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای بین‌المللی‌سازی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تاسیس دو شعبه بین‌المللی این دانشگاه خبر داد

برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای بین‌المللی‌سازی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تاسیس دو شعبه بین‌المللی این دانشگاه خبر داد و گفت: این شعب بین‌المللی در دو کشور عمان و تاجیکستان تاسیس خواهد شد و در حال حاضر کارهای مقدماتی و اداری راه‌اندازی این شعبه‌ها را انجام می‌دهیم.

دکتر علی‌اصغر پیوندی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر حدود 14 هزار دانشجو در 230 رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول به تحصیل هستند که 40 درصد این دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند و انتظاری که وجود دارد این است که برنامه‌های آموزشی این دانشگاه به سمت توسعه تحصیلات تکمیلی حرکت کند و آموزش دوره‌های کارشناسی به دانشگاه‌های سطح پایین‌تر واگذار شود.

وی در ادامه به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه با توجه به پتانسیل و توانایی‌هایی که دارد، باید برنامه‌های خود را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی توسعه دهد، به همین دلیل سه سال گذشته معاونت بین‌الملل این دانشگاه با هدف تجمیع نیروهای داخل دانشگاه، برقراری ارتباط با دانشگاه‌های خارجی و جذب دانشجویان خارجی تاسیس شد و اخیراً نیز در زمینه ارتباطات مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و ایجاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارج از کشور حرکت‌های قابل قبولی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام گرفته است.

دکتر پیوندی اظهار کرد: گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نیازمند این است که دانشگاه بتواند در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی در سطح ملی و بین‌المللی رتبه‌های برتر را کسب و  زیرساخت‌های مناسب برای جذب دانشجویان خارجی را در دانشگاه فراهم کند. خوشبختانه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه‌های هلند، اتریش، ایتالیا، فرانسه و کشورهای منطقه ارتباط نزدیکی برقرار کرده و با این دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه‌هایی نیز تنظیم کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از افزایش رتبه‌های بین‌المللی این دانشگاه طی دو سال اخیر خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی دو سال اخیر با 39 رتبه ارتقاء، در زمره 750 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. در واقع روند بین‌المللی کردن دانشگاه یک روند طولانی‌مدت و زمان‌بر است که تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به حضور 150 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: این دانشجویان از کشورهای مختلف افغانستان، عراق، آسیای میانه، اروپای شرقی و برخی کشورهای دیگر همسایه در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان از برنامه دانشگاه برای تاسیس شوراهای بین‌المللی خبر داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تلاش دارد در کشور تاجیکستان و عمان شعبه بین‌المللی تاسیس کند که در حال انجام مقدمات تاسیس این شعب هستیم.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب