مراکز دانشگاه جامع علمی - کاربردی منطقه بندی می‌شوند

سرپرست دانشگاه جامع علمی - کاربردی از منطقه بندی مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: براساس این طرح، مراکز دانشگاه به 10 منطقه تقسیم بندی می‌شوند.

مراکز دانشگاه جامع علمی - کاربردی منطقه بندی می‌شوند

محمدحسین امید گفت: مشکلات موجود در واحدهای استانی و مراکز این دانشگاه در نقاط مختلف کشور از شباهت های زیادی برخوردار است و دانشگاه درصدد رفع این مشکلات است.

وی با انتقاد از نگرش کمیت گرایانه در گسترش مراکز آموزش عالی در سال های اخیر تأکید کرد: این مسأله موجب کم توجهی به کیفیت در آموزش و موضوع مهارت آموزی شده است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی - کاربردی افزود: خوشبختانه تمایل به مدرگ گرایی در جامعه رو به کاهش است و این یک فرصت خیلی خوب برای توجه به مهارت آموزی است که مراکز علمی - کاربردی باید حداکثر استفاده از آن را ببرند.

امید ادامه داد: دانشگاه جامع علمی - کاربردی با هدف مهارت آموزی با نگاه به بازار کار تأسیس شده و بزرگترین مزیت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها انعطاف پذیری و سرعت عمل در تصویب رشته های جدید و یا لغو رشته های غیر ضروری برای تطبیق با بازار کار است.

وی به منطقه بندی دانشگاه جامع علمی - کاربردی در کشور اشاره کرد و گفت: براساس این طرح مراکز این دانشگاه به 10 منطقه تقسیم بندی می شوند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی - کاربردی خاطرنشان کرد: اجرای طرح منطقه بندی دانشگاه موجب تسهیل در بررسی نیازها، مشکلات و برنامه ریزی برای رفع موانع می شود.

امید گفت: از دیگر مزایای اجرای طرح منطقه بندی در این دانشگاه تسهیل تصویب رشته های مورد نیاز دانشگاه متناسب با بازار کار منطقه ای خواهد بود.

وی تأکید کرد: همچنین سازمان مرکزی این دانشگاه برنامه هایی برای سطح بندی مراکز پیش بینی کرده و براین اساس تداوم کار مراکز این دانشگاه به نحوه عملکرد آنها در زمینه های مختلف بستگی خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه جامع علمی - کاربردی عنوان کرد: همچنین دامنه اختیارات رؤسای واحدهای استانی و مراکز آموزش علمی - کاربردی در آینده نزدیک گسترش خواهد یافت.

امید به ظرفیت بالای استان یزد اشاره کرد و گفت: مراکز علمی - کاربردی این استان براساس درخواست رشته های جدید با توجه به نیاز بازار کار استان یزد می توانند در کمک به اقتصاد کشور شریک باشند.

** توضیحات دانشگاه جامع در مورد گفتمان انقلاب اسلامی 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی - کاربردی، با توجه به اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها در خصوص دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی، توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسد:

1 - به استناد اهداف و مأموریت های مندرج در اساسنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ شناسایی و فراهم ساختن موجبات مشارکت نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی برای تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یکی از عمده ترین اهداف و مأموریت های این دانشگاه است. این دانشگاه در حال حاضر با بیش از یک هزار و 50 مرکز و نزدیک به 500 هزار دانشجو این مأموریت خود را دنبال می کند.

در این راستا موافقت اصولی با راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی موسسه پژوهش و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و مشارکت در تدوین و تصویب دوره های آموزشی متناسب با حوزه مأموریتی آن مرکز، مؤید عملکرد دانشگاه جامع در چارچوب اهداف و وظایف محوله است.

2 - مرکز علمی کاربردی مؤسسه پژوهش و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی یکی از مراکز تحت پوشش دانشگاه جامع علمی کاربردی است که موافقت اصولی برای اجرای دوره های علمی کاربردی مرتبط با حوزه مأموریتی خود را از این دانشگاه اخذ کرده و در حال حاضر با حدود 250 دانشجو فعالیت می کند. بنابراین استفاده از عنوان «دانشگاه» برای این «مرکز» فاقد وجاهت قانونی است.

3 - هیچ یک از مراکز تحت پوشش این دانشگاه، از جمله مرکز مذکور هیچگونه محدودیتی در پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی مرتبط با اهداف و مأموریت خود ندارند، اما مجوز پذیرش در سایر رشته های غیر مرتبط برای همه مراکز با محدودیت جدی مواجه است.

4 - با وجود سیاست قطعی این دانشگاه مبنی بر مأموریت گرایی و بازگشت به وظایف و مأموریتهای اصلی خود، به منظور کمک به مراکز برای تطبیق وضعیت خود با شرایط مطلوب در بازه زمانی مناسب، در سال جاری طبق روال گذشته اجازه پذیرش دانشجو در برخی از رشته های غیر مرتبط، به مراکز از جمله مرکز مزبور داده شده تا ظرف مدت یک سال شرایط لازم برای حرکت در چارچوب مأموریت، اهداف و توانایی تخصصی خود را فراهم سازند.

5 - تلاش دانشگاه جامع علمی - کاربردی، تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های ریاست محترم جمهوری در توسعه دوره های مهارتی و شغل محور با کیفیت مطلوب و حرکت در راستای اهداف و مأموریت های تعیین شده در اساسنامه خویش بوده و برنامه ای برای توسعه کمی رشته های نظری، غیر مهارتی و بدون بازار کار، بویژه در مراکز فاقد کیفیت لازم از نظر آموزشی و زیربنایی، ندارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب