دفتر برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان دبستانی

در دفتر برنامه‌ریزی نقش اصلی به عهده‌ی خود دانش‌آموز است اما می‌توانید با برنامه‌ی مدرسه یا برنامه‌ی راهبردی کانون آن را کامل‌تر کنید.

دفتر برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان دبستانی

شاید کامل کردن دفتر برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان دبستانی عجیب به نظر برسد ولی حتماً همه این حرف را قبول دارند که باید روش‌های درست درس خواندن برای دانش‌آموزان پایه‌ریزی شود تا در سال‌های بالاتر، مشکل کم‌تری در حل مسائل درسی خود داشته باشند.

در دفتر برنامه‌ریزی نقش اصلی به عهده‌ی خود دانش‌آموز است اما می‌توانید با برنامه‌ی مدرسه یا برنامه‌ی راهبردی کانون آن را کامل‌تر کنید.

کامل کردن دفتر برنامه‌ریزی 2 تأثیر کاملاً مشخص در روند مطالعاتی شما دارد:

1- افزایش ساعت مطالعه: وقتی ساعات درس خواندن را به طور کامل و بدون کم یا زیاد کردن بنویسی، کم کم متوجه می‌شوی که به طور واقعی هر روز یا هر هفته معمولاً چه زمانی را برای درس خواندن می‌گذاری. این کار کمک می‌کند که تلاش کنی نسبت به خودت در روز‌های بعد یا هفته‌های بعد بهتر شوی.

2- ایجاد تعادل مطالعاتی: ممکن است ساعت مطالعه‌‌ی شما خیلی خوب باشد ولی متعادل نباشد؛ یعنی مثلاً یک روز فقط درس ریاضی را بخوانی و روز دیگر درس علوم. وقتی ساعت مطالعه‌ات را در دفتر برنامه‌ریزی می‌نویسی آخر هفته متوجه می‌شوی که آیا به همه‌ی درس‌ها توجه کرده‌ای یا نه و به‌اصطلاح درس خواندنت متعادل می‌شود.

نکات مهمی که خوب است در مورد دفتر برنامه‌ریزی بدانی:

1- سعی کن جمع ساعات مطالعه‌ی روزانه و هفتگی را بنویسی تا بدانی معمولاً برای هر درس در طی هفته چه زمانی را اختصاص می‌دهی. می‌توانی با پشتیبان یا پدر و مادر صحبت کنی و ببینی آیا این ساعت خوب بوده یا باید آن را بهبود ببخشی.

2- برنامه‌ی درس خواندن تو مخصوص خود توست. البته برای بهبود برنامه‌ات می‌توانی با معلم، دوستان یا پشتیبان و پدر و مادرت صحبت کنی. بعد از مدتی باید به این شناخت از خود برسی که کدام برنامه برای تو مفیدتر است. مثلاً دوست تو همیشه برای درس ریاضی 2 برابر بقیه‌ی درس‌ها وقت می‌گذارد اما تو باید ببینی آیا این برنامه برای تو هم می‌تواند مفید باشد یا نه.

3- اصلی‌ترین نقش در برنامه با خود توست. باید بدانی که تو باید تمام‌کننده‌ی کار باشی و تمام تلاشت را برای بهبود درس خواندن انجام دهی تا به موفقیت برسی.

4- با خودت رقابت کن. اگر این هفته ساعت مطالعه‌ی کل هفته‌ات 3 ساعت بود، تلاش کن در هفته‌ی بعد به سه ساعت و نیم برسد. نیاز نیست هدف‌گذاری خیلی بیش‌تری داشته باشی اما می‌توانی با برنامه‌ریزی، آهسته و پیوسته ساعت مطالعه‌ات را هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی بهتر کنی.

5- واحد زمانی در دفتر برنامه‌ریزی کانون، هفته است. برنامه‌ی تمام مدارس هم طبق یک هفته به شما داده می‌شود و برای ما مهم است که تمام دانش‌آموزان کانونی در مدارس هم جزء دانش‌آموزان کوشا و موفق باشند.

امیدوارم شما دوستان خوب بتوانید از همین امروز، به دفتر برنامه‌ریزی توجه بیش‌تری داشته باشید تا درس خواندن آسان‌تر و با کیفیت بهتری باشد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب