با بهره‌وری مناسب از زمان به موفقیت برسید

با تکمیل این دفتر می‌توانید کارها و فعالیت‌های خود را اولویت‌بندی کرده و نقاط قوت و ضعف کار خود را به‌راحتی شناسایی کنید.

با بهره‌وری مناسب از زمان به موفقیت برسید

با آغاز سال تحصیلی جدید همه‌ی شما دانش‌آموزان در تلاش هستید تا به اهداف خود برسید اما در کنار این تلاش و کوشش باید بدانید که چگونه می‌توانید با توجه به زمانی که در اختیار دارید بیش‌ترین بهره‌وری را از کارها و عملکردهای خود داشته باشید. با به کار بستن و توجه به این موارد می‌توانید مسئول اوقات خود باشید و بر زمان فایق آیید.

1) از دفتر برنامه‌ریزی استفاده کنید: با تکمیل این دفتر می‌توانید کارها و فعالیت‌های خود را اولویت‌بندی کرده و نقاط قوت و ضعف کار خود را به‌راحتی شناسایی کنید.

2) هنگام اولویت‌بندی به فعالیت‌هایی که بازده یادگیری بالاتری دارند توجه کنید: برخی از فعالیت‌ها از قبیل بازگو کردن مطالب خوانده‌شده به دیگران، خلاصه‌نویسی و... یادگیری را دوچندان می‌کند؛ این موارد را به سایر عملکردهای خود سنجاق کنید.

3) به چیزهایی که هم‌اکنون یاد گرفته‌اید فکر کنید: تأمل و تفکر بسیار لذت‌بخش است. روی آن‌چه یاد گرفته‌اید فکر کنید تا مطالب در ذهنتان تثبیت شوند.

4) از فرصت‌های بسیار کوتاه بهره ببرید: برخی از این فرصت‌های کوتاه برای انجام کارهای کوتاه اما ضروری مهم و قابل استفاده هستند؛ مثلاً اگر در صف انتظار هستید با استفاده از ابزارهای مناسبی مثل فلش‌کارت یا خلاصه‌نویسی‌های خودتان به‌راحتی می‌توانید بر قدرت یادگیری خود بیفزایید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب