گفت‌وگو با حمید خراسانی از اسلامشهر

حمید خراسانی دانش‌آموز پایه‌ی نهم است که در آزمون نمونه‌دولتی پذیرفته شده است. او پیش از این در آزمون نمونه‌دولتی سال ششم موفق شده بود.

گفت‌وگو با حمید خراسانی از اسلامشهر

حمید خراسانی دانش‌آموز پایه‌ی نهم است که در آزمون نمونه‌دولتی پذیرفته شده است. او پیش از این در آزمون نمونه‌دولتی سال ششم موفق شده بود.

از چه سالی وارد کانون شده‌اید؟ 

وقتی دانش‌آموز پایه‌ی چهارم دبستان بودم از طریق معلم مدرسه‌مان با کانون آشنا شدم. پسر ایشان دانش‌آموز کانون بودند و دانش‌آموزان را تشویق کردند که با آزمون‌ها و برنامه‌های کانون آشنا شوند؛ به همین دلیل سال پنجم وارد کانون شدم و در سال ششم توانستم در آزمون نمونه‌دولتی پذیرفته شوم.

از دلیل حضور مستمر خود در کانون بگویید. 

من با وجود این‌که در مدرسه‌ی نمونه‌دولتی قبول شده بودم ولی آزمون‌های کانون و برنامه‌ی راهبردی کانون به برنامه‌ی مطالعاتی مدرسه‌ام جهت می‌داد. سؤال‌های آزمون خیلی استاندارد است و این مهم‌ترین موضوعی بود که باعث پیشرفت من می‌شد.

آیا در همه‌ی آزمون‌ها حضور داشتید؟

من به‌ندرت غیبت داشتم؛ به طوری که در 5 سال شاید تعداد غیبت‌هایم 5 تا شود. غیبت کردن باعث می‌شود از برنامه‌ی آزمون‌ها عقب بمانم؛ به همین دلیل تمام تلاش من بر این بوده است که تا جایی که امکان دارد به هیچ وجه غیبت نکنم.

ابزارهای کانون (دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی) چه نقشی در موفقیت دارند؟

من در طول این 5 سال از هر دو ابزار به طور دقیق و کامل استفاده کردم. دفتر برنامه‌ریزی را هر شب قبل از خواب دقیق و کامل پر می‌کردم و بعد از آزمون نیز بررسی و ارزیابی کامل آزمون را در کتاب خودآموزی وارد می‌کردم. به نظرم کسی که می‌خواهد موفق شود باید به این ابزارها توجه کامل داشته باشد.

چه کسانی در موفقیت شما نقش داشتند؟

پدر و مادرم مشوق اصلی من در تلاش کردن و رسیدن به هدف‌هایم بودند. آن‌ها مرا بسیار تشویق می‌کردند. من مشوق خواهرم که پایه‌ی پنجم ابتدایی است هستم تا وارد کانون شود و با برنامه‌های کانون پیش برود.

چه توصیه‌ای برای دانش‌آموزان دیگر دارید؟

حتماً در آزمون‌های کانون شرکت کنند تا با برنامه‌های کانون پیش بروند و شاهد موفقیت خودشان باشند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب