لیونل مسی برترین گلزن آرژانتینی تاریخ شد

رکوردشکنی‌های لیونل مسی تمامی ندارد زیرا او اکنون توانسته است با شکستن رکورد آلفردو دی‌استفانو به بهترین گلزن آرژانتینی تاریخ تبدیل شود.

لیونل مسی برترین گلزن آرژانتینی تاریخ شد

رکوردشکنی‌های لیونل مسی تمامی ندارد زیرا او اکنون توانسته است با شکستن رکورد آلفردو دی‌استفانو به بهترین گلزن آرژانتینی تاریخ تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از CBS، لیونل مسی در اولین دیدار خود در این فصل لیگ قهرمانان اروپا توانست هت تریک کند و علاوه بر ثبت ششمین هت تریک در لیگ قهرمانان اروپا، رکورد برترین گلزن آرژانتینی تاریخ را شکست.

توصیف آنچه مسی در زمین فوتبال انجام می دهد خیلی سخت است. حالا این بازیکن با سه گلی که در بازی برابر سلتیک به ثمر رساند، بار دیگر کتاب رکوردهای فوتبال را ورق زد و بار دیگر آن را بازنویسی کرد.

لیونل مسی اکنون با 515 گل باشگاهی و ملی، بالاتر از آلفردو دی‌استفانو با 514 گل، برترین آرژانتینی تاریخ فوتبال بود. در این بین مسی با 58 گل در تیم ملی کشورش توانسته برترین گلزن تیم ملی آرژانتین باشد و 457 گل نیز برای بارسلونا به ثمر رسانده است که باعث شده این بازیکن برترین گلزن تاریخ بارسلونا نیز باشد.

پیش از این آلفردو دی‌استفانو با 514 گل (485 گل در رده باشگاهی، 6 گل با آرژانتین و 23 گل با تیم ملی اسپانیا) را در کارنامه خود داشت. این بازیکن در سال 1966 از فوتبال خداحافظی کرد تا بعد از 50 سال رکوردش شکسته شود.

بعد از این دو بازیکن آرژانتینی نفرات بعدی بر طبق آمار گلزنی به شرح زیر است:

3- کارلوس بیانکی 434 گل

4- گابریل باتیستوتا 356 گل

5- دیگو مارادونا 354 گل

لیونل مسی با پنج توپ طلا و 29 جام قهرمانی با بارسلونا، یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ محسوب می شود که البته همراه تیم ملی کشورش نتوانسته است به عنوان قهرمانی برسد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب