ساخت دستگاه آموزشی انتقال مفاهیم ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی!

دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی و ساخت دستگاه آموزشی با هدف تسهیل در روند شبیه‌سازی، ساخت نمونه آزمایشگاهی و تبدیل به نمونه صنعتی با عنوان تجاری "مکازما" شدند.

ساخت دستگاه آموزشی انتقال مفاهیم ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی!

به گزارش ایسنا، مجموعه دستگاه‌های آموزنده مکازما برای انتقال مفاهیم ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی، PLC و سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک طراحی و ساخته شده است.

به گفته محققان طراح این دستگاه آموزشی، انواع سنسورهای عملکرد پنوماتیکی و الکتریکی به همراه انواع کنترل کننده‌های صنعتی از قبیل PLC  و کارت ارتباط داده در این آموزنده‌ها بکار گرفته شده است. علاوه بر این تجهیزات امکان آموزش شبکه صنعتی و مانیتورنیگ صنعتی با استفاده از HMI و سایر تجهیزات حوزه اتوماسیون نیز فراهم است.

براساس این گزارش، "مکازما" دارای کاربرد و ویژگی‌هایی همچون طراحی تمام تجهیزات آموزشی آزمایشگاهی شرکت بر اساس سرفصل‌های مصوب جدید وزارت علوم، برگزاری دوره‌های آموزشی اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق، امکان طراحی و ساخت سفارشی، طراحی ماژول، قابلیت کنترل و مانیتورینگ از طریق کامپیوتر، توانایی تجهیزکردن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و همچنین تولید تجهیزات خاص در حوزه مهندسی برق برای مراکز تحقیقاتی پژوهشکده‌ها و ... و ارائه کیفیت ساخت مناسب و خدمات پس از فروش گسترده است.

بر اساس این گزارش، تیم تحقیقاتی طراح و سازنده دستگاه آموزشی مکازما متشکل از الهه محمدی و علی جلالوند، ناصر بخشیانی، حسین پور و صیاد از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب