تهیه جامع‌ترین نقشه مغز انسان

محققان موسسه آلن جامع‌ترین اطلس از مغز انسان را ارائه کرده‌اند که می‌تواند منبع استاندارد جدیدی برای محققان باشد.

تهیه جامع‌ترین نقشه مغز انسان

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، "اطلس مرجع مغز انسان آلن" به طور رسمی در مجله Comparative Neurology منتشر شده و همچنین به عنوان یک منبع رایگان در سایت موسسه نیز قابل دسترس است.

این نقشه چیزی فراتر از چند ام‌.آر.آی بوده و موسسه آلن جزئیات 34 سال تحقیقات بر روی مغزهای اهدایی را از طریق ام‌.آر.آی و تصویربرداری پخش تانسور مغز سالم و همچنین برش‌های آن‌ها به همراه بافت‌شناسی مناطق رنگ‌آمیزی شده خاص ارائه کرده است. همه این اطلاعات ثبت، تصویربرداری، دیجیتالی و نقشه‌برداری شدند تا اطلسی با 862 ساختار مشروح تولید شود.

با این جزئیات، اطلس مذکور یکی از جامع‌ترین و واضح‌ترین نقشه از مغز انسان است که دانشمندان در تحقیقات خود می‌توانند به آن رجوع کنند. کاربران می‌توانند در این اطلس به گزدش پرداخته و جزئیات بخش‌های دلخواه را بررسی کنند.

این پروژه باعث شده که اطلس مغز انسان به استاندارد جدیدی برسد و به فراگیر بودن نقشه مغز موجوداتی مانند کرمها، موش‌ها و سایر موجودات ریز که پیش از این طراحی شده بود، نزدیکتر شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب