کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 17 شهریور 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 17 شهریور 95

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


پشتیبان به من می‌گوید برای آمادگی در آزمون‌ها از کتاب آبی استفاده کنم اما سؤالات آزمون بسیار مشکل‌تر از کتاب آبی است.

پاسخ 1- راهکاری که پشتیبان دلسوزتان به شما معرفی کرده پس از مطالعه‌ی مفهومی مطالب و قبل از مرور‌های چندگانه‌ی نهایی، بخش مهمی از فرایند تکمیل یادگیری است تا در این مجموعه، یادگیری مقدماتی شما کامل شود و با ادامه دادنِ حل تست‌های استاندارد و گوناگون، برای پاسخ‌گویی به هر نوع سؤالی از این مباحث آماده شوید. مورد اول این‌که این راهکار بخشی از یک فرایند و البته از بخش‌های بسیار مهم آن است. دوم آن‌که دشواری سؤالات آزمون تا حد زیادی به نوع مطالعه‌ی اولیه و بازیابی مطالب در منزل وابسته است. به کمک همین راهکار عالی می‌توانید با موفقیت سطح دشواری سؤالات را برای خودتان کاهش دهید.

حسام زینی

پاسخ 2- انتخاب منبع درست برای تمرین اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین منبع برای تمام دانش‌آموزان تمرین کردن با کتاب آبی است که شامل سؤالات استاندارد و شناسنامه‌دار است. سؤالات آزمون سخت‌تر از سؤالات کنکور نیست. اگر شما به آمار چندتا از ده‌تای دانش‌آموزان در کانون و کنکور توجه کنید در اکثر درس‌ها و در اکثر بازه‌های ترازی مشابهت بسیار زیادی بین آزمون‌های کانون و کنکور وجود دارد. پس در انتخاب منبع به توصیه‌ی پشتیبان خود عمل کنید و اطمینان داشته باشید که با تمرین تست‌های کتاب آبی نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه خود را به دست خواهید آورد.

محمد تره‌باری

پاسخ 3- طراحان سؤالات در کانون تلاش می‌کنند سطح دشواری سؤالات را در هر آزمون برای سه سطح سؤالات کنکورهای گذشته تعیین کنند و شما در هر آزمون از سطح دشواری سؤالات هر درسی که اطلاعاتش روی سایت کانون است باخبر خواهید شد. در کتاب‌های آبی نیز تست‌های کنکور سراسری یا معادل آن‌ها وجود دارد. شما با فراگیری کامل کتاب آبی می‌توانید به بسیاری از سؤال‌های آزمون پاسخ دهید. پس از آن می‌توانید برای تسلط کامل و پاسخ‌گویی به سایر سؤالات آزمون از کتاب‌های دیگری مانند کتاب‌های سه‌سطحی که شامل سؤالات دشوارتر آزمون سال‌های قبل است استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید قبل از تمام این‌ها فراگیری کامل کتاب درسی و تسلط بر تمرین‌های آن ضروری است.

محمد کتابدار

پاسخ 4- شما باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

اول این‌که باید برای آزمون کنکور سراسری آماده شوید و سؤال‌های کتاب آبی شما را برای پاسخ‌گویی به سؤال‌های این آزمون سراسری آماده‌ می‌کند. شما‌ می‌توانید تیپ‌های مختلف سؤال‌ها را ببینید و با حل این سؤال‌ها طبقه‌بندی و نظم خوبی به مطالبی که خوانده‌اید بدهید.

دوم این‌که آزمون‌های کانون آزمون‌های برنامه‌ای و آموزشی است و شما هر بار که آزمون‌ می‌دهید در واقع در حال یادگیری و بهبود روش‌های مطالعه‌تان هستید. پس اگر به سؤال‌هایی برخوردید که از سطح کتاب آبی سخت‌تر بود نگران نباشید. روش حل آن‌ها را یاد بگیرید و نشان‌دار کنید تا در دوران جمع‌بندی بتوانید به بهترین شکل از این سؤال‌ها بهره ببرید. 

فرناز طالبی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب