همکاری دو جانبه دانشگاه‌های ایران و قبرس در حوزه علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزیر بهداشت قبرس دیدار و در مورد همکاری‌های دو جانبه در زمینه آموزش پزشکی گفتگو کرد.

همکاری دو جانبه دانشگاه‌های ایران و قبرس در حوزه علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزیر بهداشت قبرس دیدار و در مورد همکاری های دو جانبه در زمینه آموزش پزشکی گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دیدار با «جورج پامبوریدیس» وزیر بهداشت کشور قبرس و نمایندگانی از دانشگاه های نیکوزیا و چند دانشگاه قبرس، دستاوردهای آموزش علوم پزشکی ایران را تشریح کرد.

وی به زمینه های همکاری مراکز علمی تحقیقاتی دو کشور ایران و قبرس اشاره کرد و اظهار داشت دو کشور نیازمند همکاری بیشتر با توجه به ظرفیت های موجود هستند.

لاریجانی با اشاره به توافقات اولیه صورت گرفته فی ما بین برخی از دانشگاه های دو کشور اعلام کرد: با اجرایی شدن توافقات صورت گرفته شاهد حضور هر چه بیشتر دانشجویان و اساتید دو طرف در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و انجام خدمات مشترک خواهیم بود.

وی با بر شمردن سابقه تاریخی ایران در مباحث علوم پزشکی و نقشی که دانشمندان ایران در توسعه و پیشرفت علم در طول تاریخ داشته اند، گفت: در حال حاضر در حوزه آموزشی علوم پزشکی تلاش بر این است تا ارتباط بین علوم طب سنتی و علوم مدرن پزشکی برقرار شود و دانشجویان ضمن تحصیل علوم مدرن با طب سنتی و کارکرد این علم در پیشگری و درمان بیماریها نیز آشنا شوند.

در ادامه این دیدار وزیر بهداشت کشور قبرس با اظهار خرسندی از برقراری این ارتباطات و تحسین برانگیز خواندن دستاوردهای علوم پزشکی ایران در زمینه های مختلف بیان داشت آمادگی لازم در دانشگاههای کشور قبرس برای همکاری های مشترک وجود داشته و وزارت بهداشت کشور قبرس هرگونه همکاری و مساعدت را برای توسعه ارتباطات دو جانبه بعمل خواهد آورد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب