تحصیل7میلیون و 700 هزار نفر در ابتدایی/جشن شکوفه‌ها 31 شهریور

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت پیش بینی می‌کنیم که امسال حدود 7 میلیون و 700 هزار دانش آموز در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل7میلیون و 700 هزار نفر در ابتدایی/جشن شکوفه‌ها 31 شهریور

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت پیش بینی می کنیم که امسال حدود 7 میلیون و 700 هزار دانش آموز در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل شوند.


محمد دیمه‌ور در گفت‌ و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 7 میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در 6 پایه ابتدایی تحصیل کنند. 

وی در مورد برگزاری جشن شکوفه‌ها برای سال تحصیلی 95-96 افزود: این جشن ساعت 9 صبح 31 شهریور در تمام دبستان‌های کشور برگزار می‌شود و دانش‌آموزان اول ابتدایی و نوآموزان پیش‌دبستانی در این مراسم حضور دارند.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش وزیر با بیان اینکه امسال یک میلیون و 400 هزار دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی تحصیل می‌کنند، گفت: روند رشد جمعیت دانش‌آموزی سالیانه به طور میانگین 1.8 درصد در کشور است؛ البته در برخی استان‌ها مثل گیلان 0.15 درصد است.

دیمه‌ور افزود: در بعضی از استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان و یزد نیز روند رشد جمعیت بسیار بالا و حدود 5.5 درصد است.

وی گفت: امسال حدود 200 هزار نوآموز در مناطق دوزبانه و محروم به صورت رایگان دوره پیش‌دبستانی یک‌ساله خواهند داشت.


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب