نوروز 96

آمادگی 5600 کلاس درس سمنان برای آغاز سال تحصیلی جدید

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان از آمادگی 5600 کلاس درس برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان از آمادگی 5600 کلاس درس برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محمدرضا جهان از بازگشایی مدارس استان سمنان در 3 مهرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: بیش از 113 هزار دانش آموز استان سمنان در سومین روز از مهرماه، آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند. و بیش از 2هزار دانش آموز نسبت به سال قبل به مدارس سطح استان اضافه شده اند.

  جهان با اشاره به اینکه استان سمنان نسبت به ضریب پوششی دانش آموزان رتبه اول کشور را دارد، اظهار کرد: ضریب پوشش دانش آموزان دردوره  اول متوسطه 98و2 دهم درصد  و دردوره دوم متوسطه 94و5 دهم درصد است.     مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه تصریح کرد: ضریب پوششی در دوران ابتدایی 99و9 دهم درصد و در پیش دبستانی 85 درصد است.     وی با اشاره به آمادگی یک هزار مدرسه برای سال تحصیلی جدید در استان سمنان افزود: دانش آموزان استان در 5هزار و 600 کلاس درس سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.     جهان با بیان این که سال تحصیلی جدید در مدارس استان با شعار " بانماز، با ورزش، بانشاط و با ارزش" آغاز می شود و باید کلیه واحدهای آموزشی استان آمادگی لازم درخصوص بازگشایی مدارس را داشته باشند.