افزایش همکاری‌های دانشگاه رامین خوزستان با دانشگاه‌های عراق

دانشگاه رامین خوزستان ،در فهرست دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق قرار گرفت.

افزایش همکاری‌های دانشگاه رامین خوزستان با دانشگاه‌های عراق

با پیگیری‌های دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان و تلاش‌ رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق قرار گرفت.

سعید محمدزاده، رئیس گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: در مدیریت آموزش عالی تأیید مدرک یک دانشگاه از سوی یک کشور دیگر می‌تواند در توسعه روابط بین المللی آن دانشگاه بسیار مؤثر باشد؛ چراکه هم مبادلات علمی و هم جذب دانشجو از آن کشور تسهیل می‌شود.

وی افزود: یکی از مواردی که برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود، تعداد دانشجویان خارجی در حال تحصیل در آن دانشگاه است؛ با تأیید دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان از سوی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق می‌توانیم به‌راحتی دانشجویان عراقی را از سال آینده در رشته‌ها و مقاطع  مختلف جذب و پذیرش کنیم.

رئیس گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: همچنین انجام کارهای تحقیقاتی و علمی در زمینه‌های مختلف با محققان دانشگاه‌های عراقی در برنامه دانشگاه قرار دارد؛ به‌طور مثال می‌توانیم در حوزه‌های مختلف مانند شوری آب، کم‌آبی، گردوغبار و مسائل زیست‌محیطی کارهای مشترک تعریف کنیم.

محمدزاده ادامه داد: به‌همین منظور در سال تحصیلی جدید از دانشگاه‌های بصره و قاسم‌الخضراء بازدید و احتمالاً همکاری‌هایی نیز با وزارت کشاورزی عراق خواهیم داشت؛ البته مهم‌ترین نتیجه‌ تأیید مدرک دانشگاه از سوی وزارت آموزش عالی عراق تسهیل مبادله‌ دانشجو است.

به گزارش ایسنا، فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق اواخر ماه آگوست سال جاری میلادی توسط وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق منتشر شد.

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان تنها دانشگاه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی کشور است که در این فهرست جای گرفته است؛ همچنین از بین دانشگاه‌های استان خوزستان نیز فقط دو دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز در این فهرست مشاهده می‌شوند.

انتهای پیام

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب