ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 26 شهريور سال چهارم انساني

دانش‌آموزان عزيز سال چهارمي؛ سلام!

اميدواريم که آخرين آزمون در فصل تابستان را با موفقيت پشت سر گذاشته باشيد و براي شروع رسمي سال تحصيلي آماده‌ي آماده باشيد. حال که تابستان به پايان رسيده است و طبق برنامه‌ي تابستاني آزمون‌هاي کانون، دروس پايه‌ي مطالعه شده در تابستان نيز رو به اتمام هستند، آزمون 9 مهر، «آزموني جامع» از کل مباحث درس‌هاي دوم و سوم دبيرستان است تا با يک ارزيابي جامع از وضعيت تحصيلي خود در خصوص درس‌هاي پايه، به استقبال سال چهارم برويد.

اکنون که آزمون 26 شهريور به اتمام رسيده است، لازم مي‌دانيم قبل از تحليل و بررسي اين آزمون توجه شما را به نکاتي درباره­ي آزمون 9 مهر جلب کنيم.

آن‌چه درباره‌ي آزمون 9 مهر بايد بدانيد:

9 مهر؛ آزموني براي آگاهي و برنامه‌ريزي

توصيه‌ي هميشگي كانون آن است كه به ارزيابي هر آزمون و يادگيري از آن، بيش از نتيجه‌‌ي حاصل از سنجش توجه شود و از آن‌جا كه يك برنامه‌ريزي موفق براي مطالعه‌ي درس‌ها، نيازمند«آگاهي دقيق»از وضعيت تحصيلي است؛ «آزمون‌هاي آزمايشي» بهترين راه براي كسب اين آگاهي‌اند. در كسب اين آگاهي نيز، آزمون 9 مهر در ميان ساير آزمون‌ها جايگاه ويژه‌اي دارد؛ همان‌گونه كه از نام اين آزمون (آزمون تعيين سطح) برمي‌آيد، اين آزمون امكان يك ارزيابي جامع و دقيق از ميزان تسلط بر هر يك از درس‌هاي پايه را در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌دهد و سبب مي‌شود تا در همين ابتداي راه مطالعه براي كنكور، با نگاهي واقع‌بينانه‌تر و با آگاهي از وضعيت خود در هر درس، براي مطالعه در هفته‌هاي آتي برنامه‌ريزي نمايند.

ترتيب و چيدمان سؤال‌هاي دفترچه‌ي عمومي در آزمون 9 مهر کاملاً مشابه آزمون 26 شهريور خواهد بود و در درس‌هاي عمومي اين‌بار 10 سؤال برگزيده كتاب زرد عمومي از رشته‌ي انساني خواهد بود. بودجه‌بندي تمامي مطالب نيز كل كتاب درسي مي‌باشد.

اما در مورد درس‌هاي اختصاصي: در آزمون 9 مهر هيچ سؤالي از درس‌هاي انتخابي نخواهيم داشت. در اين آزمون 10سؤال از درس‌هاي رياضي سال سوم و آمار و مدل‌سازي، 10 سؤال از درس اقتصاد، 10 سؤال از ادبيات اختصاصي (منتخب از كنكور)، 10 سؤال از منطق، 10 سؤال از فلسفه‌ي سال سوم و 10 سؤال از درس روان‌شناسي خواهيم داشت. بودجه‌بندي تمامي مطالب نيز كل كتاب درسي مي‌باشد.

تست‌زني از کتاب زرد عمومي و نيز کتاب‌هاي آبي کانون (مجموعه‌هاي طبقه‌بندي شده) در بخش درس‌هاي اختصاصي، مهم‌ترين توصيه‌ي ما به شما براي مطالعه در فرصت باقي مانده تا آزمون بعدي است.

چند توصيه:

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

در آزمون 26 شهريور چهارم انساني چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم ده‌دهي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون 26 شهريور، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده بهره ببريد. (يک بار امتحان کنيد! يقين داريم مشتري خواهيد شد!!!)

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 26 شهریور چهارم انسانی

دانش آموز گرامی


جهت پیوستن به کانال تلگرام تخصصی گروه انسانی کلیک کنید

کانال تلگرام ویژه  گروه انسانی

پاسخ سؤال‌هاي درسي خود را مشاهده نماييد.

از جديترين اخبار كانون و كنكور با خبر شويد.

از كتاب‌هاي جديد و به روز رساني شده‌ي كانون مطلع شويد.

ارزيابي و تحليل هر آزمون را در همان روز مشاهده نماييد.

از مشاوره‌‌هاي آموزشي و تحصيلي استفاده كنيد.

خلاصه درس‌هاي مربوط به هر آزمون را دريافت نمائيد.

و ..................

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 26 شهريور را در سايت كانون ببينيد.

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب