پنجمی والیبال نشسته بانوان در اولین حضور در پارالمپیک

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در اولین حضورش در بازی‌های پارالمپیک، موفق به کسب عنوان پنجمی در رقابت‌های 2016 ریو شد.

پنجمی والیبال نشسته بانوان در اولین حضور در پارالمپیک

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در اولین حضورش در بازی‌های پارالمپیک، موفق به کسب عنوان پنجمی در رقابت‌های 2016 ریو شد.

به گزارش ایسنا از ریو، در ادامه مسابقات هشتمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو و در رقابت‌های والیبال نشسته بانوان، تیم ملی کشورمان برای تعیین تیم‌های پنجم و ششم به مصاف هلند رفت که با برتری مقابل حریف اروپایی خود موفق به کسب عنوان پنجمی این رقابت‌ها در اولین حضور در پارالمپیک شد.

ملی‌پوشان کشورمان در ست‌های اول، دوم و پنجم با نتایج 25 بر 21 ، 25 بر 13 و 15 بر 13 از سد حریف قدرتمند خود گذشتند و ست‌های سوم و چهارم را 25 بر 23 و 24 بر 15 واگذار کردند تا در نهایت عنوان پنجم بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو را از آن خود کرده باشند.

بازیکنان کشورمان در ست اول بسیار برتر از حریف ظاهر شدند و هر دو زمان استراحت فنی اول را با برتری به پایان رساندند. هرچند که در اواخر این ست حریف اختلاف را کم کرد، اما در نهایت ایران برنده بود.

در ست دوم هم با وجود اینکه بانوان کشورمان چند امتیازی را از حریف عقب افتادند، اما خیلی زود جبران مافات کردند و زنگ تایم اول استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به نفع ایران به صدا درآمد. تایم دوم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 8 به نفع ایران تمام شد تا در نهایت این ایران باشد که با نتیجه 25 بر 13 پیروزی این تایم شود.

در ست سوم البته حریف کمی بهتر ظاهر شد و تا امتیازات پایانی بازی پایاپایی را شاهد بودیم و در نهایت این هلندی‌ها بودند که با نتیجه نزدیک 25 بر 23 برنده شدند تا کار به ست چهارم کشیده شود.

ست چهارم هلندی‌ها با توپ پر آمدند و با سرویس‌های هدف‌دار چندین امتیاز متوالی را کسب کردند و حتی در مقطعی اختلاف را به بیش از 10 امتیاز هم رساندند و در نهایت پیروز این ست شدند.

در ست پنجم ملی‌پوشان کشورمان نبض بازی را در دست گرفتند و در نهایت با پیروزی 15 بر 13 به عنوان پنجم پارالمپیک دست یافتند.

* از نکات جالب توجه این دیدار، حمایت‌های تماشاگران برزیلی از بانوان کشورمان بود که با هر امتیاز، شادی می‌کردند و فریاد «ایران - ایران» سر می‌دادند.

* استقبال خوبی از این مسابقه شد و تقریبا نیمی از صندلی‌های سالن پر شده بود.

به گزارش ایسنا، پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 162 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریور ادامه خواهد داشت.

در این دوره از مسابقات بیش از چهار هزار ورزشکار از 160 کشور جهان به مدت 11 روز در 23 رشته ورزشی به رقابت می‌پردازند. کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از 110 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت دوم
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی