عدم مصرف روزانه بیش از یک لیتر مایعات برای بیماران نارسای قلبی

هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران عنوان کرد: به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی توصیه می‌شود در 24 ساعت شبانه روز تنها یک لیتر مایعات مصرف کنند

هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران عنوان کرد: به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی توصیه می‌شود در 24 ساعت شبانه روز تنها یک لیتر مایعات مصرف کنند زیرا در غیر اینصورت قلب نمی تواند به خوبی پمپاژ کند و آب به درون ریه وارد و موجب تنگی نفس در بیماران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پانا، مسعود اسلامی در هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران با بیان اینکه نارسایی قلب از شایع‌ترین بیماری‌های قلبی است، گفت: نارسایی قلب به دلیل افزایش فشار قلبی بیمار ایجاد می‌شود و فرد دچار تنگی نفس در حالت استراحت، کاهش انقباض قلب، تورم پاها و ... می‌شود.
وی افزود: نارسایی قلبی علاوه بر بروز علامت موجب کاهش طول عمر بیمار می‌شود به گونه‌ای مرگ و میر در این بیمار بیش از مبتلایان به سطران است.
این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه علاوه بر مصرف دارو بیماران مبتلا به نارسایی قلبی باید اقداماتی را برای بهبود انجام دهند، عنوان کرد: برای مثال به این دسته از بیماران توصیه می‌شود از مصرف نمک و مایعات فراوان به شدت خودداری کنند، ورزش‌های منظم هوازی را انجام دهند، در معرض گرد و غبار قرار نگیرند و اگر دچار اضافه وزن و یا چاقی هستند نسبت به کاهش وزن اقدام کنند تا انقباضات قلب افزایش پیدا کند.
وی افزود: به این دسته از بیماران توصیه می‌شود در 24 ساعت شبانه روز تنها یک لیتر مایعات مصرف کنند زیرا در غیر اینصورت قلب نمی تواند به خوبی پمپاژ کند و آب به درون ریه وارد و موجب تنگی نفس در بیماران می‌شود.
اسلامی در ادامه یادآور شد: اگر اقدامات فردی و درمان‌های دارویی برای بیمار پاسخگو نبود بیمار کاندید پیوند قلب می‌شود و چون یافتن قلب مناسب 6 ماه تا یکسال به طول می‌انجامد بیماران می‌توانند به مدت 2 سال از قلب مصنوعی استفاده کنند.
دبیر علمی هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران خاطرنشان کرد: نارسایی قلبی علل مختلفی دارد به گونه‌ای که گاه به دلیل یک عفونت برزو پیدا می کند بنابراین اگر بیمار به موقع مراجعه کند با تشخیص علت و رفع به موقع آن می‌توان اقدامات درمان قطعی را انجام داد.
وی افزود: از عوامل خطر بروز نارسایی قلبی می توان به تنگی عروق کرونر، نارسایی دریچه‌ای، نارسایی قلب، عفونت و دیابت اشاره کرد.بر اساس این گزارش، هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران از 23 تا 26 شهریور در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد در حال برگزاری است .