آغاز طرح آمادگی ترافیکی ویژه مدارس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از اجرای طرح ترافیکی ویژه مدارس از فردا 27 شهریور تا 15 مهرماه در این استان خبر داد.

آغاز طرح آمادگی ترافیکی ویژه مدارس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از اجرای طرح ترافیکی ویژه مدارس از فردا 27 شهریور تا 15 مهرماه در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، سرهنگ مهدی باقری با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح با توجه به حجم گسترده ترافیک در استان در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی و شروع مدارس، به منظور ارتقاء ایمنی، انضباط ترافیکی و امنیت تردد دانش آموزان و دانشجویان از فردا 27 شهریور ماه آغاز می شود.

 

وی افزود: اجرای این طرح که با هدف فراهم کردن محیطی امن، توأم با آرامش برای دانش آموزان در مسیر تردد روزانه به اجرا در خواهد آمد ، تا 15مهرماه ادامه دارد.     سرهنگ باقری با تاکید بر استفاده از رانندگانی که قبلا صلاحیت آنان به تائید راهنمایی و رانندگی رسیده است خاطرنشان کرد: از فعالیت خودروهایی که از لحاظ فنی و تجهیزات ایمنی فاقد کیفیت مناسب باشند در امر سرویس مدارس ، برابر مقررات جلوگیری خواهد شد.     باقری با بیان این که از تردد خودروها در داخل محدوده های شهری ، به ویژه اطراف مراکز آموزشی و مدارس جلوگیری خواهد شد ، تصریح کرد: هرگونه فعالیت های عمرانی و ساخت و ساز در معابر و خیابان های اصلی در هفته های اول و دوم مهرماه به منظور تسهیل در امر عبور و مرور و جلوگیری از راه بندان و ایجاد گره های ترافیکی ، با هماهنگی دستگاه های ذیربط و عوامل انتظامی باید انجام شود .     رئیس راهنمایی و رانندگی مازندران همچنین با اشاره به ادامه اجرای این طرح در مهرماه گفت: تامین ایمنی تردد دانش آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و راهنمایی، پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه شهرها و معابر بیرون شهر، آشنا کردن دانش آموزان با علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری و مشارکت مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان از دیگر اهداف راهور استان در این طرح به شمار می رود.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب