دانشگاه پیام نور آذریایجان شرقی به دنبال ایجاد "موبایل بوک"

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی گفت: در زمینه توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌ها، توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته‌ها اقدامات خوبی انجام شده است.

دانشگاه پیام نور آذریایجان شرقی به دنبال ایجاد "موبایل بوک"

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی گفت: در زمینه توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌ها، توسعه‌ تحصیلات تکمیلی، توسعه‌ رشته‌ها اقدامات خوبی انجام شده است. همچنین در تلاش برای ایجاد "موبایل بوک" هستیم تا دانشجویان در کنار کتاب‌های درسی از طریق امکانات الکترونیکی نیز بتوانند به دروس دسترسی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، مجید واحدی در نشستی با اصحاب رسانه، ضمن ارائه عملکرد سه ساله‌ دانشگاه‌ پیام‌نور اظهار کرد: تلاش ما بر این است که مسئولیتی بر عهده گرفته را به خوبی انجام دهیم و روسای قبلی دانشگاه نیز زحمات زیادی را کشیده‌اند تا دانشگاه به این مرحله برسد.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام‌نور در راستای توسعه‌ رشته‌هایی که در دانشگاه‌های دیگر نمی‌توانند ایجاد کنند، پیشگام بوده و در این خصوص تلاش زیادی می‌کند؛ دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی دارای 29 واحد بوده و سیاست کلی آن نیز خدمت‌رسانی به دانشجوست.

وی افزود: صدور گواهی‌های موقت در کوتاه‌ترین زمان و صدور دانشنامه‌های الکترونیکی که در آینده‌ای نزدیک در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد از جمله‌ اقداماتی است که در طول این سه سال انجام شده و همچنین نقل و انتقال دانشجویان نیز امروزه به راحتی انجام می‌گیرد و هیچ‌گونه محدودیتی در این راستا وجود ندارد.

واحدی با تاکید بر اینکه فلسفه‌ وجودی دانشگاه، دانشجوست، بیان کرد: با توجه به اینکه سیستم دانشگاه پیام‌نور به صورت متمرکز است، از این رو در برخی از موارد قوانینی وجود دارد که نمی‎توانیم به آن‌ها ورود کنیم اما در حالت کلی در تلاش برای تسهیل امور دانشجویان هستیم.

وی با اشاره به سیستم قوی امتحانات دانشگاه پیام‌نور، گفت: بیشترین پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه پیام‌نور بوده و  این نحوه‌ امتحانات است که چنین پیامدی را در پی داشته است؛ چرا که سوالات استاندارد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان شرقی در مجموع 226 هیئت علمی دارد که شامل استادیار، دانشیار و استاد تمام می‎باشد؛ و در این سه سال نیز نزدیک 14 نفر از اعضای هیئت علمی تبدیل وضعیت شده‌اند و همچنین رقم بالایی از نیروهای بلاتکلیف نیز در قالب نیروهای شرکتی و قرادادی تعیین تکلیف شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان یادآور شد: علاوه بر اینکه در رشته‌های علوم انسانی جایگاه خوبی داریم در رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه نیز خوب عمل کرده‌ایم.

وی تشریح کرد: در راستای تولید مقالات مختلف، مجلات علمی - پژوهشی، برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی و ... ظرفیت‌های موجود در دانشگاه پیام‌نور فراهم می‎باشد؛ در این خصوص "ابر درخت مصنوعی هوشمند" توسط یکی از دانشجویان پیام‌نور طراحی شده است که امروز به عنوان یک پروژه‌ی کشوری مورد توجه قرار گرفته است.

واحدی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها امروزه به سمت کارآفرینی حرکت می‌کنند، اظهار کرد: ابداعات و اختراعات دانشجویان پیام‌نور در آینده‌ای نه چندان دور در قالب نمایشگاهی ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر فرمایشات رهبری در خصوص "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نیز بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور در راستای این فرمایشات لبیک گفته و ظرفیت‌های لازم را نیز ایجاد کرده و در این مسیر به سمت کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت می‌کند.

وی با اشاره به تاسیس "مجمع خیرین دانشگاه‌یار" تاکید کرد: بودجه‌های موجود در خصوص هزینه‌هایی که نیاز است کفاف نکرده و ما نیازمند کمک‌های خیران هستیم.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان یادآور شد: تاسیس صندوق حمایت از دانشجویان بی‌بضاعت و اعطای وام به دانشجویان از جمله اقدامات خوب در این سه سال گذشته بوده است و همچنین دانشگاه‌ پیام‌نور در خصوص فعالیت‌های ورزشی نیز در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی با اشاره همکاری همه‌جانبه‌ متولیان فرهنگی استان با دانشگاه پیام‌نور نیز ادامه داد: تشکل‌های دانشجویی دانشگاه نیز فعالیت‌های خوب و چشمگیری داشته‌اند که تشکل "بسیج دانشجویی" و "انجمن‌های علمی" از جمله‌ی آن است.

وی گفت: فاز اول دانشگاه پیام‌نور مرکز تبریز نیز در حال ساخت بوده که در آینده‌ای نزدیک به نام "ساختمان آموزشی شهید فخیمی" افتتاح خواهد شد که تا کنون دو نیم میلیارد تومان هزینه داشته و پیش‌بینی می‌شود که قریب سه و نیم میلیارد نیز هزینه داشته باشد.

واحدی تشریح کرد: یک سری از پروژه‌های دانشگاه پیام‌نور افتتاح شده و بقیه نیز در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد که اعتبار تمامی پروژه‌های پیام‌نور شش میلیارد تومان است که در این خصوص نسبت به بقیه استان‌ها روند کاهشی نداشته‌ایم.

وی در خصوص ماجرای استعفای دسته جمعی هیئت رئیسه دانشگاه پیام‌نور مرکز تبریز که منتفی شد نیز اظهار کرد: این موضوع کاملا طبیعی بوده و ممکن است کارمندی ابراز خستگی کرده و استعفا دهد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص "برداشت 30 میلیونی رئیس دانشگاه پیام‌نور استان از حساب بیت‌المال این دانشگاه برای سفر به ارمنستان" گفت: بنده هیچ پولی از بیت‌المال برای مصارف شخصی هزینه نکرده‌ام و مبلغی که پس از حضور سازمان بازرسی به خزانه برگشت در راستای موضوع دیگری بوده است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب