زندگی عجیب فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی

نبود جاذبه در ایستگاه فضایی بین‌المللی که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار دارد شرایط زندگی را برای فضانوردان ساکن در آن متفاوت از روی زمین کرده است.

زندگی عجیب فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی

نبود جاذبه در ایستگاه فضایی بین‌المللی که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار دارد شرایط زندگی را برای فضانوردان ساکن در آن متفاوت از روی زمین کرده است. به همین دلیل حتی ساده‌ترین کارهایی که انجام آنها روی زمین پیش پا افتاده به نظر می‌رسد در آنجا یعنی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌تواند به فرآیندی خنده‌دار تبدیل شود.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، آنها برای حفظ سلامتی خود از تردمیل مخصوصی استفاده می‌کنند و جالب اینکه نخستین فضانورد بریتانیایی راه یافته به این ایستگاه مداری با استفاده از این دستگاه هم‌زمان در دوی ماراتن لندن هم شرکت کرد.

در ایستگاه فضایی بین‌المللی خبری از نمک و شکر نیست و در عوض در اشکال دیگری از مواد قندی و نمکی استفاده می‌شود. فضانوردان در این فضای کوچک برای خواب شبانه باید خود را با استفاده از کمربند مخصوصی ببندند در غیر این صورت در فضای داخلی ایستگاه فضایی شناور می‌شوند. در ایستگاه فضایی بین‌المللی فضانوردان از آب به دست آمده از فاضلاب برای خوردن استفاده می‌کنند.

حمام کردن در این ایستگاه فضایی نیز در خود عجیب است. فضانوردان ساکن در آن نمی‌توانند مانند ساکنان زمین دوش آب گرم و سرد بگیرند و در عوض از شامپوهای مخصوص بدون نیاز به آبکشی بدن استفاده می‌کنند. همچنین در فضا خبری از شست‌وشوی لباس‌ها نیست چون این کار به صرف آب زیادی نیاز دارد. آنها برای کوتاه کردن موهایشان گیره‌های مخصوصی به سر می‌زنند و سپس این کار را انجام می‌دهند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب