دانشکده دندانپزشکی مشهد ۵۰ ساله شد

مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده دندانپزشکی مشهد با حضور یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموختگان و اساتید این دانشکده امروز ۲۴ شهریور برگزار شد.

دانشکده دندانپزشکی مشهد ۵۰ ساله شد

مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده دندانپزشکی مشهد با حضور یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموختگان و اساتید این دانشکده امروز ۲۴ شهریور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر حسن حسین پور جاجرم رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این خبر افزود: این مراسم ۲۴ شهریور با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه، دانش آموختگان این پنج دهه، اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشکده برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم در تالار اجتماعات دانشکده علوم و دانشکده دندانپزشکی مشهد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد و تلاش شده است با اجرای برنامه های متنوع، خاطره ای به یاد ماندنی را برای شرکت کنندگان ایجاد شود

حسین پور با اشاره به رشد آموزشی این دانشکده در طی نیم قرن از آغاز فعالیت آن گفت: این دانشکده کار خود را با پذیرش ۸ دانشجو و با سه عضو هیات علمی آغاز کرد و در حال حاضر این دانشکده دارای ۱۱۲ عضو هیات علمی و ۵۷۰ دانشجو در مقطع دکتری عمومی، ۱۰۰ دستیار تخصصی و ۴ دستیار فوق تخصصی در ۱۱ رشته آموزشی است.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این دانشکده از ابتدا در ردیف دانشکده های دندانپزشکی برتر کشور بوده، اظهار داشت: در آخرین رتبه بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که در سال ۹۴ انجام شد، این دانشکده رتبه دوم کشور را پس از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون دانشکده دندانپزشکی مشهد از طرف وزارت بهداشت به عنوان قطب فعال دندانپزشکی کشور شناخته و معرفی شده است.

حسین پور گفت: این دانشکده در طول فعالیت ۵۰ ساله خود تاکنون دو هزار و ۷۰۰ دندانپزشک عمومی و متخصص در سطح کشور را تربیت کرده است که افزون بر ۶۰۰ نفر از دندانپزشکان دانش آموخته دانشکده دندانپزشکی مشهد، متخصص در رشته های مختلف دندانپزشکی هستند.

وی افزود: دانشکده دندانپزشکی مشهد یکی از قدیمی ترین دانشکده های دندانپزشکی کشور است که در سال ۱۳۴۴ و در فضایی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: هم اکنون تمامی رشته های تخصصی دندانپزشکی شامل ۱۱ رشته تخصصی نظیر دهان، پاتولوژی،جراحی،پریودنتال، ترمیمی، معالجه ریشه، پروتزهای دندانی، اطفال و رادیولوژی در دانشکده دندانپزشکی مشهد دایر است.

وی افزود: هم چنین اکنون دو رشته فوق تخصصی دندانپزشکی در این دانشکده تدریس می شود.

 حسین پور گفت: دانشکده دندانپزشکی مشهد یکی از دو دانشکده دندانپزشکی در سطح کشور است که مجهز به دی کلینیک است و در این مرکز بیمارانی که نیاز به بیهوشی در امور دندانپزشکی دارند به ویژه عقب مانده های ذهنی و جسمی به مدت کوتاهی بستری می شوند.

وی بیان کرد: سالانه ۷۰ دانشجو در رشته دندانپزشکی عمومی و بین ۳۰ تا ۳۵ دانشجو در رشته تخصصی دندانپزشکی در دانشکده دندانپزشکی مشهد پذیرش می شوند.

رئیس دانشکده دندانپزشکی مشهد با اشاره به برگزاری مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس این دانشکده گفت: در این مراسم حدود  یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشکده دندانپزشکی و هم چنین کارکنان بازنشسته و حاضر این دانشکده حضور دارند.

حسین پور افزود: برگزاری نمایشگاه عکس، رونمایی از تمبر یادبود، میزگرد خاطره گویی و مسابقه چهره شناسی از برنامه های جنبی این مراسم است.

در حال حاضر ۱۱ گروه  شامل رادیولوژی فک و صورت، گروه جراحی فک و صورت ، گروه پریودانتیکس، گروه اندودانتیکس، گروه بیماریهای دهان، گروه ارتدانتیکس، گروه دندانپزشکی ترمیمی و زیبائی، گروه پروتزهای دندانی، گروه دندانپزشکی اطفال و گروه آسیب شناسی دهان، فک و صورت و گروه دندانپزشکی سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی در دانشکده دندانپزشکی مشهد فعال است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب