تشکیل بنیادهای خیریه حامی دانشگاه‌های دولتی

دبیر ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری گفت: در راستای افزایش سهم مشارکت مردم در ساخت و تجهیز دانشگاه‌های دولتی به دنبال تأسیس بنیادهای خیران حامی دانشگاه‌های دولتی در سراسر کشور هستیم

تشکیل بنیادهای خیریه حامی دانشگاه‌های دولتی

دبیر ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری گفت: در راستای افزایش سهم مشارکت مردم در ساخت و تجهیز دانشگاه‌های دولتی به دنبال تأسیس بنیادهای خیران حامی دانشگاه‌های دولتی در سراسر کشور هستیم و تاکنون حدود 50 دانشگاه موفق به تأسیس این بنیاد شده‌اند

به گزارش ایسنا، رحمت الله سلیمانی فارسانی در مراسم تجلیل از خیران حامی دانشگاه دولتی شهرضا اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت علوم، تسهیل و افزایش سهم مشارکت های مردمی در ساخت، تجهیز و توسعه دانشگاه‌ها است.

وی افزود: در راستای افزایش سهم مشارکت مردم در ساخت و تجهیز دانشگاه‌های دولتی به دنبال تأسیس بنیادهای خیران حامی دانشگاه‌های دولتی در سراسر کشور هستیم و تاکنون حدود 50 دانشگاه موفق به تأسیس این بنیاد شده‌اند.

دبیر ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری تصریح کرد: این وزارتخانه برای تسریع در روند تشکیل بنیادهای خیران و همچنین تشویق خیران برای حضور در این مجامع، سیاست‌های تشویقی را تصویب و ابلاغ کرده‌است که از آن جمله اختصاص اعتباری معادل کمک‌های خیران به هر مرکز دانشگاهی است.

سلیمانی فارسانی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های جامع علم و فن‌آوری از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: در بخشی از این سیاست‌ها نیز، بر لزوم استفاده از ظرفیت خیران تأکید شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مهمترین دلیلی که وزارت علوم بر لزوم استفاده از ظرفیت خیران در توسعه و تجهیز و تأسیس مراکز دانشگاهی تأکید می‌کند، سابقه دیرینه و درخشان مردم شهرضا در حمایت از دانشمندان و مراکز علمی به ویژه در قالب موقوفات علمی بوده است.

دبیر ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری اضافه کرد: ایرانیان از گذشته به علم دوستی مشهور بودند و پس از اسلام نیز سفارش های پیامبر درباره علم دوستی باعث شد تا آن ها اقدام به تأسیس و تجهیز مدارس علمی کنند.

سلیمانی فارسانی تصریح کرد: در عهد صفویه در اصفهان موقوفات علمی زیادی به ثبت رسید که به عنوان نماد علم دوستی مردم این منطقه شناخته می‌شود و یا در قرن حدود 700 سال قبل در مرکز علمی «ربع رشیدی» حدود 500 استاد وظیفه تعلیم بیش از 5 هزار دانشجو و علم آموز را بر عهده داشتند.

وی ادامه داد: تمام آنچه از سوابق ایرانیان در تأسیس مراکز علمی و ثبت موقوفات علمی بیان می‌شود، نشان می‌دهد که می‌توان بر کمک ها و حمایت های خیران تکیه کرد و مراکز علمی را توسعه داد.

دبیر ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری گفت: در هر کجا مردم در امور مختلف پیشگام شده‌اند، مسئولان نیز مجبور به تسریع در امور و حل مشکلات شدند، در سطح کشور مراکز علمی زیادی هستند که به دلیل عدم حمایت‌های مردمی پس از سال‌ها فعالیت، در آستانه تجمیع با دیگر مراکز هستند و از طرف دیگر مراکزی همانند دانشگاه شهرضا، به دلیل برخورداری از پشتوانه حمایت‌های مردمی، آینده درخشانی را در پیش رو دارند.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب