چطور مشکل آپدیت iOS 10 را حل کنیم؟

چنانچه شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که در به‌روز سانیiOS 10 مشکل پیدا کردید ما ۴ راه‌حل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چطور مشکل آپدیت iOS 10 را حل کنیم؟

چنانچه شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که در به‌روز سانیiOS 10 مشکل پیدا کردید ما ۴ راه‌حل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پس از رونمایی گوشی‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در روز چهارشنبه، روز بعد iOS 10 Golden Master یا (GM) برای توسعه‌دهندگان اپل ارائه شد که البته نسخه بتای عمومی‌ آن بود. نسخه نهایی iOS 10 در تاریخ ۱۳ سپتامبر برای تمامی‌ کابران عرضه شد.

بدون شک نصب یک فریم‌ور (firmware) جدید بر روی دستگاه iOS می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد، اما به همان اندازه زمانی که در هنگام نصب این فریم‌ور با مشکل مواجه می‌شوید، تمام شور و اشتیاق شما می‌تواند تبدیل به یاس و ناامیدی شود. به عنوان مثال می‌توان به خطای Software Update Failed اشاره کرد که در هنگام نصب iOS 10 over-the-air یا OTA اتفاق می‌افتد.

این مسئله یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که کاربران در هنگام به‌روز سانی به یک فریم‌ور جدید با آن مواجه می‌شوند. این خطا در iOS8 و هم چنین iOS9 رخ داد. بنابراین بعید نیست که در فریم‌ور جدید نیز این اتفاق تکرار شود. خطای Software Update Failed  زمانی ظاهر می‌شود که کاربر در هنگام دانلود iOS10 با مشکل روبرو می‌شود و در ابتدا پیغام An error occurred downloading iOS 10 را دریافت می‌کند. چنانچه شما نیز با چنین خطایی روبرو شدید، می‌توانید از مجموعه راه‌حل‌های پیشنهادی ما برای رفع این مشکل استفاد کنید.

راه‌حل اول : دوباره تلاش کنید

زمانی که با این خطا روبرو می‌شوید، دو گزینه در پنجره پیغام خظا وجود دارد. گزینه‌های Close و Settings. گزینه Close را انتخاب کنید تا پنجره پیغام خطا بسته شود. چند دقیقه صبر کنید و بار دیگر مراحل نصب iOS10  را از قسمت Settings انجام دهید.

راه‌حل دوم: پیش از این که مجدد برای نصب تلاش کنید، چند ساعت صبر کنید

زمانی که یک فریم‌ور جدید برای عموم کاربران ارائه می‌شود، میلیون‌ها کاربر iOS به طور همزمان تلاش می‌کنند تا آن را دانلود و نصب کنند. هجوم کاربران برای دانلود موجب خواهد شد تا ترافیک بسیار زیادی بر روی سرورهای اپل به وجود آید و این امر منجر به آن خواهد شد تا شما و یا بسیاری از کاربران دیگر نتوانند iOS جدید را دانلود کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا چند ساعت و یا حتی چند روز صبر کنید تا از فشار زیادی که بر روی سرورها وجود دارد، کاسته شود و مجددا برای دانلود اقدام نمایید.

راه‌حل سوم: برای دانلود iOS10 از iTunes استفاده کنید

چنانچه هیچ کدام از راه‌حل‌های بالا موثر نبودند، از طریق نرم‌افزار iTunes که بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید، برای دانلود iOS10 اقدام کنید. برای این کار کافی است تا دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کرده، نرم‌افزار iTunes را باز کنید و سپس گزینه update را از برگه Summary انتخاب کنید.

راه‌حل چهارم: از فایل iOS10 IPSW برای به‌روز سانی استفاده کنید

به عنوان آخرین راه‌حل، شما می‌توانید به صورت دستی فایل iOS10 IPSW را دانلود کنید و توسط آن دستگاه خود را به‌روز سانی نمایید. با این شیوه معمولا مشکل حل خواهد شد. چون شما دیگر به سرورهای اپل برای دانلود کردن فایل فریم‌ور وابسته نیستید.

البته این روش به کاربران حرفه‌ای توصیه می‌شود. زیرا شما باید به صورت دستی دستگاه خود را به iOS10 آپدیت نمایید. بنابراین اگر احساس می‌کنید که توانایی انجام چنین کاری را ندارید، بهتر است چند ساعتی صبر کنید و مجدد برای آپدیت iOS خود اقدام کنید. در غیر این صورت مراحل زیر را گام به گام انجام دهید تا iOS10 را با استفاده از روش IPSW دانلود و نصب نمایید :

گام اول : به صفحه دانلود iOS10 بروید تا فایل iOS10 IPSW را دانلود کنید. فقط توجه کنید که فایلی از IPSW را دانلود کنید که با مدل دستگاه شما سازگاری داشته باشد.

گام دوم : iphone،iPad  یا iPod Touch خود را به کامپیوتر وصل کنید و نرم‌افزار iTunes را اجرا نمایید.

گام سوم : به برگه Summary در نرم‌افزار iTunes بروید.

گام چهارم : در صورتی که در سیستم‌عامل ویندوز هستید کلید Shift را بگیرید. هم‌چنین اگر از سیستم‌عامل Mac استفاده می‌کنید کلید Alt/Option را بگیرید و بر روی گزینه Restore iPhone کلیک کنید.

گام پنجم : البته قبل از این کار فایل iOS10 IPSW با استفاده از گزینه Browse انتخاب کنید.

گزینه های بالا، راه‌حل‌هایی بودند تا بتوانید خطای Software Updated Failed را برطرف سازید و iOS10  را با موفقیت دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید.  


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب