تخمین سوخت باقیمانده در زمین با 3 ردیاب غول پیکر

محققان در تلاشند با سه ردیاب بزرگ زیرزمینی مقدار سوخت باقیمانده تا سال 2025 را تخمین بزنند.

تخمین سوخت باقیمانده در زمین با 3 ردیاب غول پیکر

محققان در تلاشند با سه ردیاب بزرگ زیرزمینی مقدار سوخت باقیمانده تا سال 2025 را تخمین بزنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیچر، سوخت نقشی کلیدی در رانندگی و حرکات تکتونیکی و فعالیت‌های آتشفشانی دارد، اما مقدار سوخت بر روی زمین تا سال‌های آینده چقدر است؟
تیمی از دانشمندان راهی را برای برآورد میزان سوخت باقیمانده بر روی زمین تا سال 2025 پیدا کرده اند.
محققان اظهار کردند: میزان سوخت هسته‌ای و توان رادیواکتیو بر روی زمین از طریق ذرات زیر اتمی به ژئونوترینو (geoneutrinos) تعیین می‌شود.
به گزارش ساینس دیلی، این ذرات کوچک از واکنش‌های هسته‌ای ستاره‌ها، سیاه‌چاله‌ها، راکتورهای هسته‌ای انسان و فرایند رادیواکتیو در داخل زمین پدید آمده‌اند.
برای تشخیص این پادنوترینوها، به ردیابهای بزرگ زیرزمینی به اندازه یک ساختمان مورد نیاز است. این ردیاب‌ها برای تشخیص مقدار اورانیوم و توریم در سیاره کاربرد دارند.
ویلیام مک دونا، از نویسندگان این مطالعه اظهار کرد: جمع‌آوری اطلاعات از پنج ردیاب در سه سال برای تخمین دقیق سوخت بر روی زمین کافی است و دانشمندان را قادر به محاسبه مقدار باقیمانده سوخت داخلی زمین می‌کند.
محققان امیدوارند با ورود سه ردیاب جدید این محاسبه را سرعت دهند و قرار است که این ردیاب‌ها در دامنه‌های هیمالیا و نزدیکی سواحل جنوبی چین کار گذاشته شوند.
مک دونا افزود: تعیین توان رادیواکتیو برای میزان مصرف انرژی در زمین بسیار مهم است.
یافته‌های این بررسی در مجله Scientific Reports منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب