تا 20 سال آینده بیگانگان فضایی را پیدا خواهیم کرد

انسان گام‌های بلندی در زمینه سفر به فضا برداشته است ولی هنوز با این همه پیشرفت، وجود بیگانگان فضایی در هاله‌ای از ابهام است. با این حال، نظر یکی از فضانوردان سابق ناسا به عنوان فردی که نزدیک به یک سال

تا 20 سال آینده بیگانگان فضایی را پیدا خواهیم کرد

انسان گام‌های بلندی در زمینه سفر به فضا برداشته است ولی هنوز با این همه پیشرفت، وجود بیگانگان فضایی در هاله‌ای از ابهام است. با این حال، نظر یکی از فضانوردان سابق ناسا به عنوان فردی که نزدیک به یک سال را در فضا گذرانده است، در این مورد بسیار جالب است. او معتقد است که در تمام نقاط عالم هستی حیات وجود دارد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از DailyMail، لروی چیائو، یکی از فضانوردان داوطلب ناسا که 230 روز از عمرش را در فضا گذرانده است، می‌گوید که نهایت خودخواهی است اگر تصور کنیم که انسان‌ها تنها موجودات زنده در این عالم هستی هستند.

وی در مقاله جدیدش شرح داده است که چگونه کشف «پروکسیما- بی» اثباتی بر ادعای وی مبنی بر وجود بیگانگان فضایی است. یکی دیگر از نکاتی که وی در مقاله‌اش ذکر کرده است، آینده مبهم و غیر روشن زمین است.

ستاره‌شناسان چندی پیش با بهره‌گیری از تلسکوپ‌های رصدخانه‌ جنوبی اروپا (ESO) و تجهیزات دیگر نشانه‌های آشکاری از وجود سیاره‌ پروکسیما-بی (Proxima b) در مدار پیرامون نزدیک‌ترین ستاره به زمین، یعنی ستاره‌ «پروکسیما قنطورس» یافته‌اند. این سیاره هر ۱۱ روز یک بار به گرد ستاره‌ای سرخ و خنکش می‌چرخد. نکته مهمی که دانشمندان در مورد این سیاره هم‌اندازه زمین کشف کرده‌اند این است که سطح آن می‌تواند همچون زمین صخره‎ای باشد و در فاصله و مداری از خورشید منظومه خودش (پروکسیما قنطورس) حرکت می‌کند که پدید آمدن آب روی آن محتمل می‌شود. این سیاره‌ سنگی که کمی پرجرم‌تر از زمین است، به عنوان نزدیک‌ترین فراسیاره‌ به زمین شناخته شده است و همانطور که گفته شد، شاید نزدیک‌ترین حیات ممکن را برای زندگی در ورای منظومه خورشیدی داشته باشد.

تا 20 سال آینده بیگانگان فضایی را پیدا خواهیم کرد

لروی چیائو

چیائو همچنین در این مقاله نوشت: «امکان وجود و یافتن نشانه‌های حیات از زمانی که انسان نسبت به وجود سیارات و کهکشان‌ها آگاهی پیدا کرد، با انسان همراه شد و با کشف سیاره‌ای شبیه به زمین، امیدواری ما بیش‌تر هم شده است».

چیائو یکی از فرماندهان ایستگاه فضایی بین‌المللی است که چهار ماموریت فضایی را از سال 1990 تا 2005 انجام داد و در این بازه زمانی موفق به شش پیاده‌روی در فضا و خارج از فضاپیما شد.

وی همچنین ادعا کرده است که تا 20 سال آینده بیگانگان فضایی را خواهیم یافت.

تا 20 سال آینده بیگانگان فضایی را پیدا خواهیم کرد


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب